10 prírodných skvostov Francúzska – 2. časť

Lavender fields_4

Lavanduľové polia
Keď zbadáte nesmierne úhľadne povysádzané fialové polia, budú to určite legendárne levanduľové  polia v Provensálsku. Každé leto kvitnúce levandule zafarbia kopce južného Francúzska svojou nezabudnuteľnou farbou a vzduch presýtia nádhernou vôňou. Jeden z najkrajších  pohľadov je v opátstve Notre Dame du Senanque.

 

Lavender fields_3Lavender fields_2Lavender fields_1

Gavarnie Falls_2Gavarnie Falls
Je to stupňovitý vodopád vo Francúzsku. S jeho celkovým poklesom  422 m je to najvyšší vodopád vo Francúzsku. Je napájaný topiacim sa snehom a malými ľadovcami v španielskych Pyrenejách. Priemerný ročný prietok vodopádu je 3 m³ za sekundu. V lete, keď sa sneh roztápa najintenzívnejšie, môže dosiahnuť až 200 m³ za sekundu.  V zime občas zamrzne a prestane tiecť.

Gavarnie Falls_5Gavarnie Falls_3Gavarnie-Falls-11

Mont Blanc_1Mont Blanc
Je to je najvyšší vrch Álp, západnej Európy a Európskej únie s výškou 4 810 metrov nad morom. Vrch leží na francúzsko-talianskej hranici v masíve Mont Blanc v Savojských Alpách. Vrch je pokrytý mnohými ľadovcami, najväčší sa volá Mer de Glace. Masívom Mont Blancu prechádza 11,6 km dlhý tunel, ktorého stavba začala v roku 1957 a bola dokončená v roku 1965. Spája mestá Chamonix (Haute-Savoie, Francúzsko) a Courmayeur (Valle d’Aosta, Taliansko). Prvý výstup na vrchol sa uskutočnil 8. augusta 1786 Jacquesom Balmatom a Michelom Paccardom. Prvá žena, ktorá vystúpila na Mont Blanc bola Mária Paradisová v roku 1808. Najlepší spôsob, ako zažiť atmosféru hôr je vykročiť na niektorý z jej turistických chodníkov alebo prísť počas zimnej športovej sezóny. Skúsení dobrodruhovia si môžu prenajať sprievodcu a pokúsiť sa vystúpiť na vrchol Mont Blancu.

Mont Blanc_5Mont Blanc_3Mont Blanc_2

Etretat cliffs_2Útesy Etretat 
Etretat je známy pre svoje úžasné útesy, vrátane prírodných oblúkov  a útesu so špicatou “ihlou”. Oblúky útesov Etretat inšpirovali už mnoho umelcov. Najviac ikonický oblúk pripomína slona s chobotom ponorením do mora.

 

 

Etretat cliffs_5Etretat cliffs_1Etretat cliffs_3

Camargue salt flats_2Camargue

Je to prírodná rezervácia na južnom pobreží Francúzska medzi mestami Lanquedoc-Rousillon a Provence. Rozkladá sa na rozlohe 930 km². Táto najväčšia európska delta hostí až 400 druhov zvierat vrátane vzácnych plameniakov, býkov  a camargských koní. Veľká časť národného parku sa nachádza pod vodou v podobe soľných jazier a mokradí. Najväčšie z týchto soľných jazier je Étang du Vaccarès s rozlohu 65 km ² a hĺbkou menej ako dva metre .

Camargue salt flats_3Camargue salt flats_1Camargue salt flats

 10 prírodnych skvostov Francúzska 1.časť

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.