Aquapark Delňa Prešov – nie príliš známy, ale fajn

aquapark-delnaV roku 2012 bol v Prešove vybudovaný nový Aquapark Delňa. Nachádza sa v mestskej časti Solivar. Je  to moderné vodné centrum, ktoré na východe chýbalo. Návštevujú ho hlavne ľudia z okolitých miest a obcí, pretože marketing  tohto zaujímavého miesta zatiaľ pokrivkáva.

V aquaparku sa môžete kúpať počas celého roka, keďže celý objekt je krytý. S vodnou plochou 1500 m2 sa radí medzi jedno z najväčších kúpalísk v regióne. O vysokej kvalite svedčí fakt, že všetky bazény sú vyrobené z nerezu.

Bazény

aquapark-delna4V areáli je jeden plavecký bazén o rozmere 25 x 8 m s teplotou vody 27°C. Vedľa neho sa nachádza väčší oddychový bazén s atrakciami. Teplota vody v tomto bazéne je 30°C a hladina sa postupne zvyšuje až do výšky cca 150 cm. V tomto bazéne sa nachádzajú ležadlá a sedačky s bublinkovou masážou. Taktiež sa tu nachádza nerezový valec vysoký vyše 2 metre, v ktorom môžete zabávať vytváraním umelých vĺn alebo točiaceho sa prúdu vody, ktorý vás bude unášať. V tomto bazéne si môžete vymasírovať chrbát pomocou trysiek s padajúcou vodou rôznej intenzity. Pre tých najmenších je tu detský bazén s teplotou vody 30°C. Na oddych a bublinkovú masáž si môžete využiť 2 vírivky s teplotou vody 36 °C.

Vonku na poschodí sa môžete opaľovať na menšej terase s lehátkami. Je odtiaľ pekný výhľad na okolie. Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii 2 šmýkačky, ku ktorým sa dostanete po točitých schodoch. Najprv dôjdete k 30 metrovej dvojšmýkačke. Je dosť strmá a naberiete na nej celkom slušnú rýchlosť. Ďalej po schodoch prídete k vstupu do tobogánu, ktorý je úplne pod strechou. Semafor vám ukáže, kedy sa môžete spustiť.

Na prízemí sa nachádza bar, v ktorom dostanete nanuky, kávu a ďalšie nápoje. Najesť sa môžete v reštaurácii na poschodí. Hlavné jedlo tu dostanete za 2,80 eur. Peniaze tu nepotrebujete, pretože všetko vám zaznamenajú na čip na náramku, ktorý dostanete pri vstupe. Platiť budete až pri odchode z aquaparku.

Wellness

aquapark-delna3Aquapark Delňa poskytuje aj wellness služby vo svojom modernom stredisku. Wellness na nachádza v suteréne. Vo vitálnom svete na rehabilitáciu môžete využiť 2 fínske sauny s teplotou 80 až 100 °C, 2 parné sauny s esenciami a jednu infrasaunu. 8 osôb naraz si môže oddýchnuť v relaxačnej výrivke. K dispozícii je taktiež Kneippov kúpeľ, ľadová jaskyňa s teplotou mínus 15 °C a oddychové zóny. Vo wellness centre vám poskytnú rôzne druhy masáží chrbta, končatín, celého tela alebo rašelinový zábal.

Celodenný vstup do aquaparku vás vyjde na 11 eur, 2 hodiny 5,50 eur. Za hodinu vo wellness zaplatíte 7 eur, za 2 hodiny 10 eur. Pokiaľ nie ste z Prešova, nenájdete to ľahko, pretože žiadne veľké reklamné tabule, ktoré by Vás na miesto navigovali, neuvidíte. Ak prichádzate od Košíc po diaľnici, dostanete sa hneď na začiatku Prešova na Petroviansku ulicu. Z nej musíte odbočiť doprava na Jelšovú 5, kde sa Aquapark Delňa nachádza.

Bližšie info: www.aquaparkpresov.sk

Galéria

 


Zväčšiť mapu

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.