Buenos días Mallorca

Palma_de_Mallorka_8Ostrov Mallorca patrí k najväčším a najznámejším zo skupiny Baleárskych ostrovov a jeho pláže patria medzi desať najkrajších v celom Španielsku. Nachádza sa pri východnom pobreží Španielska v Stredozemnom mori. So stredomorským podnebím a horúcimi letami je ostrov skutočným rajom pre turistov. Ponúka veľa možností pre aktívne aj pasívne trávenie dovolenky. Môžete buď ležať na pláži a opaľovať sa v jemných lúčoch slnka, alebo si môžete vyskúšať všetky druhy vodných športov, na aké si len spomeniete, preskúmať Dračiu jaskyňu alebo sa zdokonaľovať vo svojom horolezeckom majstrovstve na skalách, ktoré sú na to priam stvorené. To všetko záleží len Vás. Ostrov má k dispozícii všetko.

Mallorka_Dracia_jaskynaPohostinné, malebné a krásne mesto, zároveň hlavné mesto je Palma de Mallorca. Svojou polohou a množstvom úzkych uličiek by mnohým mohol pripomínať Janov v Taliansku. Mesto s krásnym prístavom a úzkymi starobylými uličkami, ktoré nás vyzývajú, aby sme sa v nich stratili. Pre tých, ktorí chcú mesto navštíviť a užiť si ho v celej jeho nádhere, odporúčame priblížiť sa k nemu od mora. Len tak budete môcť plne obdivovať jeho krásu. Prvý objekt, ktorý uvidíte, bude hrad Bellver, ako si majestátne sedí na kopci. Tento slávny

Mallorca_Bellver_hrad

Hrad Bellver – Mallorca

hrad bol postavený v 14. storočí a stal sa známym vďaka svojej jedinečnosti prvého hradu s kruhovým pôdorysom. V súčasnej dobe je tu umiestnené múzeum. Jedna z najdôležitejších vecí je prehliadka starého mesta, kde si môžete vychutnať pohľad na gotickú katedrálu La Seu, majestátnu sakrálnu stavbu, ktorá stojí neďaleko prístavu takmer na brehu mora. Nesmiete zabudnúť na Kráľovský palác, oficiálne sídlo kráľov Španielska a starobylé arabské kúpele ako spomienka na časy, keď bol ostrov pod vplyvom arabskej kultúry.

Katedrala La Seu

Katedrála La Seu, Palma de Mallorca

Akonáhle prídete do mesta, pravdepodobne budete mať pocit, že ste sa ocitli v obvyklom modernom prímorskom európskom meste s krásnymi plážami. O niečo neskôr začnete cítiť jeho historickú atmosféru a duch mesta Vám rozpovie jeho dlhú históriu s vlastnými mýtmi a legendami. Po tom všetkom si uvedomíte, prečo je práve Palma de Mallorca tak obľúbeným miestom pre letnú dovolenku, miestom, kde sa turisti môžu nadýchnuť slanej vône mora premiešanej s príťažlivou minulosťou.

Mallorka_Nit_de_foc

Festival Nit de Foc – Mallorca

Slávne plážové rezorty ako Ca’n Pastilla, El Arenal a Cala Estancia sú ideálne miesta pre zábavu a oddych a ponúkajú všetko potrebné pohodlie. V letných mesiacoch sa ostrov stáva strediskom zábavy a mnohých festivalov ako Nit de Foc charakteristický zakladaním ohňov na plážach, tancom a ohňostrojom alebo Copa del Rey čo je krásne a zaujímavá jachtárska regata každoročne lákajúca množstvo hostí a skutočne stojí za sledovanie.

Mallorka_MarinelandAk sa chystáte na dovolenku s deťmi, nevynechajte zo svojho programu návštevu úžasného Marinelandu. Je to jedinečná zoologická záhrada s množstvom rôznych zvierat, vrátane tučniakov, plameniakov a dokonca aj žralokov. Úchvatná šou s delfínmi vám dozaista vyrazí dych. Jedinečné predstavenie svojho druhu v celej Európe je ukážkou úžasnej súhry, priateľstva a rešpektu dvoch natoľko odlišných alebo možno aj podobných druhov, ako sú ľudia a delfíny. Keď sa unavíte, prejdite na Calvias Costa d’en Blanes, neďalekú piesočnatú pláž s plytkým vstupom do mora. Ak máte chuť na zábavu vo vode, navštívte jeden zo skvelých vodných zábavných parkov nachádzajúcich sa na západnej strane ostrova Western water park alebo Aqualand water park.

Mallorka_El_Torrent_de_Pareis

El Torrent de Pareis – Mallorca

Na ostrove sa nachádza pohorie Sierra de Tramuntana s množstvom chránených lokalít, kde čas a voda spôsobili rozsiahlu eróziu kameňa a tvorbu nádherných skalných útvarov. Množstvo horských dedín stratených v horách ponúka príležitosti pre ich dobrodružné nachádzanie.

Formentor Mallorka

Formentor – Mallorca

Jedno z najzaujímavejších miest na ostrove je El Torrent de Pareis ponúkajúce nádherný výhľad a dobrodružstvo bez hraníc a zároveň je to ideálne miesto pre milovníkov pešej turistiky. Formentor je polostrov nachádzajúci sa na severovýchodnom cípe ostrova, dlhý 12 km  a 3 km široký. Na jeho konci stojí maják postavený v roku 1862. Dostať sa k nemu si vyžaduje naozaj dobrodružnú povahu. Čím viac sa blížite k majáku, tým sa cesta pod vašimi nohami zužuje.

Je mnoho nespočetných vecí ktoré Vám na ostrove vyrazia dych. Urobte si čas a naplánujte  objavovanie ostrova medzi jeho nádhernými zátokami a majestátnymi horami.

Galéria

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.