Exkluzívna lyžovačka v Gstaade

gstaad-palaceAk chcete zažiť poriadnu lyžovačku s nádychom exkluzivity, navštívte Gstaad. Je to malá dedinka v Švajčiarsku, ktorá je obľúbená nielen medzi celebritami. Svoju dovolenku tu trávi Roger Moore, Bernie Ecclestone, v minulosti tu boli Tony Curtis, Richard Burton, Elizabeth Taylor. Oceňujú tu väčší pokoj v porovnaní s veľkolepejšími miestami ako je Zermatt alebo St. Moritz. Je tu podstatne menej lovcov autogramov.

gstaad2Gstaad je pôvodné alpské miesto ideálne na strávenie rodinnej zimnej dovolenky. Domy sú tu postavené v štýle horských chát, ktoré dávajú tomuto miestu zvláštne čaro. Na promenáde nájdete početné exkluzívne obchody, reštaurácie, hotely a rušné bary. Pestrosť tunajšej krajiny ponúka na lyžovačku rôzne kopce od  1000 do 3000 m n.m. Takže na svoje si tu prídu lyžiari od začiatočníkov až po pokročilých. Vďaka ľadovcu Dôme a neďalekému Les Diablerets je lyžovanie možné od novembra do mája. Gstaad je centrom lyžiarskeho strediska Gstaad Mountain Rides, ktoré pozostáva zo 6 navzájom prepojených sektorov. Využiť môžete  62 vlekov a lanoviek, k dispozícii je vyše 250 km upravených zjazdoviek. Bežkári si môžu užiť 45 km bežeckých tratí. Jednotlivé strediská sú prepojené verejnou dopravou, ktorej používanie je zahrnuté v cene skipasu. Môžete si zakúpiť skipas pre konkrétne stredisko alebo univerzálny TopCard, ktorý využjete na všetkých lanovkách a vlekoch.

bar-in-schonried-rory-cox

Bar v Schönriede, foto: Rory Cox

Strediská Schönried a Saanenmöser sú vďaka svojim miernym svahom ideálne pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa tu lyžiarske školy pre deti aj dospelých. Tieto strediská patria do sektoru 1, ktorého súčasťou sú taktiež lyžiarske areály Zweisimmen a St. Stephan. V celom regióne tvoria najväčiu ponuku zjazdoviek. V sektore 1 sa nachádzajú tiež vrcholy Wasserngrat, Wispile a Eggli s rôznym typom zjazdoviek. Sú vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilých lyžiarov. Eggli sa vyznačuje širokou sánkarskou traťou, horskými reštauráciami, lyžiarskou školou. Je ideálne pre rodiny s deťmi. Wispile má okrem zjazdoviek zaujímavé turistické chodníky, snowgolf a nočné lyžovanie. Wasserngrat sa môže pochváliť najstrmšou zjazdovkou Tiger Run. V tomto sektore sa nachádza taktiež stredisko La Videmanette, ktoré ponúka náročnejšie zjazdovky okolo prírodného piliera le Rubl. Nájdete tu atraktívny červenomodrý zjazd do Rougemont s 1200 metrovým prevýšením a sánkarsku trať z Quoquaire.

glacier-3000-patrick-nouhailler

Glacier 3000, foto: Patrick Nouhailler

Na východnej strane v sektore 3 sa nachádzajú lyžiarské strediská Château-d’Oex a La Braye s prehľadnými a variabilnými zjazdovkami. La Braye je síce menšie stredisko, ale určite poteší snowboardistov a freestylerov. Nachádza sa tu tiež detská skôlka a detský park. Sektor 4 je charakteristický zasneženým ľadovcom Les Diablerets Gletscher. Nájdete tu dlhé a náročné zjazdovky. V tomto stredisku nájdete najdlhšiu zjazdovku v celom regióne, ktorej dĺžka je 10 km. Zalyžovať si tu tiež môžete vo výške vyše 3000 m n.m. na ďalšom ľadovci Dôme. Z vrcholu ľadovca  uvidíte 24 vrcholov nad 4000 m od Matterhornu po Mont Blanc. Nachádza sa tu taktiež množstvo bežeckých tratí a Snowboard Fun Free Monster Park, ktorý je rajom pre snowboardistov.

Celý región Gstaad  je popretkávaný množstvom bežeckých lyžiarských tratí v lone nádhernej prírody. Z Gsteigu cez Gstaad do Saanen vedia dlhšia bežkárska trať. Pre bežkárov je ideálne taktiež stredisko Sparenmoos vo výške od 1600 m n.m. Aj turisti si prídu na svoje vďaka viacerým upraveným turistickým trasám. Veľmi zaujímavá je okružná trasa Gstaad, Badweidli, Wispile, Trom-Rundweg.

gstaad-zjazdovky

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.