Exotická lyžovačka v Ski Dubai

Ski Dubai_Filipe FortesKráčate vyprahnutou púštnou krajinou a páli na vás neľútostné horúce slnko. Snažíte sa ukryť v tieňoch, ktoré vrhajú okolité budovy. Okúpete sa v azúrovo priezračnom mori, no ani to vám neposkytne vytúžený chlad a osvieženie. Objavili sme dokonalé miesto na zemi, rovnako príťažlivé pre milovníkov slnka ako aj pre nadšencov zimných športov. Alebo spojte oboje v dokonalú a úžasnú dovolenku v Spojených arabských emirátoch v Dubaji. Vojdite do nákupného centra, oblečte si lyžiarsku výstroj a v okamihu sa ocitnete uprostred zasneženej krajiny v lyžiarskom stredisku. Iba sladký sen?

Ski Dubai_Keirm_Oconnor foto: Keirm Oconnor

Dubaj je známy hlavne ako turistická destinácia, kde sa môže teplota v lete vyšplhať až na extrémnych 40 a viac stupňov. Napriek tomu je tu milovníkom lyžovania umožnené praktizovať tento obľúbený zimný šport. To je súčasná dubajská realita.

Ski_Dubai_Mike Hauser foto: Mike Hauser

Ski Dubai je prvé kryté lyžiarske stredisko na Blízkom východe s kapacitou 1500 osôb. V úžasnej atmosfére zimnej horskej krajiny sa môžete dosýta lyžovať, snowbordovať či sánkovať alebo si len tak zašantiť na snehu. Navyše teraz môžete stretnúť a zabaviť sa aj s jeho najnovšími obyvateľmi, s tučniakmi. Celý areál Ski Dubai sa nachádza v nákupnom centre Mall of the Emirates, ktoré patrí k tým najväčším na svete.
Ski Dubai sa rozprestiera na rozlohe 22.500 m2 s šírkou 80 metrov a výškou 85 metrov. To v praxi zodpovedá približne výškovej budove s 25 poschodiami. Viac ako 6 tisíc ton snehu zabezpečuje 27 snežných diel. V hale je vďaka mimoriadne účinnému izolačnému systému udržiavaná stála teplota -6/-1°C. Ski Dubai má 5 tratí a 2 zjazdové dráhy, ktoré sa líšia v náročnosti, výške a sklone. Najdlhšia meria 400 metrov s klesaním o viac ako 60 metrov. Môžete si tu otestovať a zdokonliť svoje lyžiarske zručnosti alebo si precvičiť obrátky na miernych svahoch pre začiatočníkov. Lyžiari a snowboardisti všetkých úrovní ocenia rôzne náročnosti svahov. Snowboardisti si môžu taktiež vyskúšať svoje kúsky vo Freestyle Zone. Deti s rodičmi majú k dispozícii obrovský interaktívy Snow Park, ktorý má rozlohu až 3000 m2 a je to najväčší krytý snow park na svete so sánkarskou a bobovou dráhou, šplhacou vežou, strelnicou na snehové gule, ľadovou jaskyňou a 3D kinom. Medzi dalšie zaujímavosti patrí snehové bludisko a priestor pre stavanie snehuliakov.

Ski_Dubai_Pricey foto: Pricey

Návštevníci sa vôbec nemusia starať o lyžiarske oblečenie alebo vybavenie. V Ski Dubai mysleli na všetko a ponúkajú svojim hosťom v cene ski pasu možnosť zapožičania kompletnej ponuky zimného oblečenia (bez čiapky a rukavíc) rovnako lyžiarskeho a snowboardového vybavenia.

Ski_Dubai_alq666 foto: alq666

Vaše lyže vás dopravia dole po svahu a štvorsedačková lanovka a vlek okamžite ponúkajú možnosť pokračovať v zimnej zábave.  Svahy tohto umelého lyžiarskeho strediská sú samozrejme perfektne upravené s neustálym dohľadom zdravotníckeho personálu. Rodičia s tými najmenšími majú k dispozícii aj baby centrum s hračkami.

Ski_Dubai_mel723 foto: mel 723

Predajňa Snow Pro má odborne vyškolený personál a dokáže poradiť pri kúpe akéhokoľvek  zimného vybavenia. Zároveň je v stredisku k dispozícii tím profesionálnych inštruktorov lyžovania a snowbordovania s jednoduchým a  zábavným prístupom.

Ski_Dubai_Sarah Ackerman foto: Sarah Ackerman

Tiež sa v areáli Ski Dubai nachádza alpská dedinka a sieť tematických reštaurácií Budha Bar.  Pri vchode do lyžiarskeho strediska nájdete kaviareň St Moritz a reštauráciu Avalanche s výhľadom na svah. Cena vstupného sa pohybuje zhruba okolo 55 EUR na celý deň pre dospelého a otváracia doba je po celý rok od desiatej hodiny ráno do desiatej večer.

úvodné foto: Filipe Fortes

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.