Gino Paradise Bešeňová

gino-paradise

Gino Paradise Bešeňová leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Nachádza sa len 12 kilometrov od Ružomberka. Thermal park je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. Vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu s teplotou 60,5 °C. Pre potreby aquaparku sa termálna voda ochladzuje na teploty 26 – 39 °C.

V bazénoch je minerálna voda, ktorá priaznivo pôsobí na ľudské telo. Obsahuje vápnik, sodík, horčík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, kysličník uhličitý a veľa ďalších minerálov. Toto zloženie priaznivo pôsobí na ľudské telo, najmä na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, termálna voda lieči aj urologické problémy, má aj priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu má voda dobrý vplyv aj na ľudskú psychiku. Celkový priaznivý vplyv na organizmus sa prejavuje hlavne po opakovaných návštevách.

DSCF4822

Nájdete tu vonkajšie bazény s geotermálnou vodou a vodnými atrakciami, pri ktorých zažijete príjemný relax. Teplota vody vo vonkajších bazénoch s termálnou vodou sa pohybuje od 26 – 39 °C. Pre verejnosť je v súčasnosti k dizpozícii 13 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou alebo čírou ohrievanou vodou. Šesť bazénov je otvorených celoročne. V areáli je možné nájsť bazény pre plavcov, bazény slúžiace prevažne na relax s viacerými atrakciami ako napr. masážne trysky, podvodné ležadlá a lavice, bazén „divoká rieka“ s 9 zapustenými tryskami, ktoré vytvárajú silný prúd vody. Pre najmenších je určený detský bazén s viacerými atrakciami ako napr. striekajúca fontánka a ježko. Vonku sa nachádza ešte jeden bazén, ktorý je však neplavecký, slúži na dopad z dvoch tobogánov a trojdráhovej šmýkačky.

DSCF4816

Vnútorné bazény obsahujú číru vodu, ktorá je neustále ohrievaná. Bazény sú otvorené celoročne, sú z nerezu a sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa tu veľký relaxačný bazén s toboganom, po jeho obvode je možné nájsť masážne trysky, chrliče a sedacie schody. Pre tých, ktorí hľadajú relax vo vode je určená fontána – oddychový – whirlpool a malý relaxačný sedací bazén s teplotou vody 36 – 40°C. V bazéne je množstvo vodných atrakcií ako vzduchová lavica, masážne trysky, chrliče vody či bublinkovače a tiež reflektor so Svarovského kryštálom, ktorý svojim osvetlením dodáva bazénom osobitú atmosféru. Átrium s antikorovými vírivkami pod holým nebom je otvorené celoročne. Vo vnútornom komplexe sa nachádza jeden bazén, ktorý je vyhradený pre deti. Pre tie je v ňom pripravená vodná šmýkačka, vodný hríbik a ježko.

DSCF4759

Nová celoročne otvorená adrenalínová zóna poskytuje 30 m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 km. Nájdete tu najdlhší tobogan na Slovensku s názvom Magic a s dĺžkou 212 metrov. Atmosféru mora a morského príboja vytvára bazén s umelým vlnobitím a lezeckou stenou. Pre deti je určený bazén s hradom, detskými vodnými atrakciami, šmýkačkami, mini-toboganmi, vodnými delami a striekačkami.

Thermal park Bešeňová ponúka po celý rok okrem kúpania aj rôzne druhy masáží v Relax centre alebo si môžete nechať spraviť „biopedikúru nôh a ošetriť chodidlá“ malými rybičkami Garra Rufa.  Oddych sa dá rovnako vychutnať vo Vitálnom svete – Wellness centre, kde sú k dispozícii sauny a inhalácie. Celkový oddych dopĺňa príjemné posedenie v reštauráciách a baroch priamo pri bazénoch.

DSCF4783

Nádherná príroda v okolí láka na nenáročné prechádzky, cyklistické výlety aj náročné horské túry v Chočovských vrchoch, Nízkych Tatrách a regióne Liptova. Len pár kilometrov od parku sa nachádzajú dve krásne doliny – Kvačianska a Prosiecka. K najlepším zážitkom určite patrí výstup vápencovou tiesňavou rebríkmi na konci Prosieckej doliny. Výstup trvá približne 2 hodiny, až kým sa nedorazí k vodopádu a ide sa po balvanovitom teréne. Zostup je po lúke k starým dreveným mlynom. Zhruba 12 km na východ od aquaparku leží okresné mesto Liptovský Mikuláš – centrum Liptova. V meste je možné nájsť veľké množstvo pamiatok ako napr. kostol sv. Mikuláša, Pongrácovu kúriu, Jezuitský kláštor, Župný dom či synagógu. Okrem toho je možné v Liptovskom Mikuláši navštíviť Múzeum Janka Kráľa, Liptovské múzeum, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Centrum Kolomana Sokola, Liptovskú galériu, Dom fotografie alebo rodný dom súrodencov Rázusovcov. V krasovej oblasti Nízkych Tatier sa vytvoril unikátny jaskynný systém – najväčší na Slovensku, známy pod pojmom Demänovské jaskyne. Návštevníkom sú sprístupnené dve z nich: Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Turistom odporúčame navštíviť aj najvýznamnejšie archeologické nálezisko na Slovensku, múzeum v prírode Havránok pochádzajúce z obdobia Keltov. Zhruba 15 km od Bešeňovej sa nachádza dedinka Vlkolínec zapísaná do Svetového zoznamu UNESCO.

Ubytovanie je možné vo viacerých hoteloch s príjemným a ochotným personálom a špičkovými službami. Priamo v obci Bešeňová poskytujú domáci ubytovanie na súkromí v čistých a príjemných apartmánoch za prijateľné ceny.

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.