Korfu, zelený ostrov

korfu8 Korfu leží v Iónskom mori západne od Albánska. Je to najsevernejší a tiež najzápadnejší ostrov spomedzi iónskych ostrovov s rozlohou 592 kilometrov štvorcových. Ostrov bol známy už mnoho storočí pred n. l. Počas trvania Rímskej ríše sa dostal pod nadvládu Ríma. Tak ako aj iné ostrovy v Stredozemnom mori, aj Korfu zažil rušné chvíle. V 14. až 18. storočí patril Benátkam, potom ho pokoril Napoleon a neskôr spadal pod britskú správu. Až v r. 1864 sa stal súčasťou Grécka.

Patrí medzi vyhľadávané lokality pre svoju príjemnú klímu. Teplota vzduchu a vody umožňuje stráviť dovolenku od mája do októbra. Vysoké teploty počas augusta nie sú zriedkavosťou, preto pre senzitívnych ľudí je lepšie prísť v čase máj – jún alebo až september – október. Vitajte teda na mieste, kde sa podľa Homéra rozprestieralo dávne kráľovstvo Fajákov, pri brehoch ktorého stroskotala loď gréckeho hrdinu Odyssea, vracajúceho sa späť domov po skončení Trójskej vojny. Vitajte na ostrove, ktorý si svojou krásou podmanil i boha morí a oceánov Poseidóna, ktorý tu spolu s krásnou Amfitritou prežíval medové týždne. Pozrite sa i vy tam, kde si kráľovná Sisi dala vybudovať palác Achillion, v ktorom našla oddych a svoj pokoj. Kerkyra, ako znie grécky názov ostrova, bola podľa mytológie dcérou rieky Assopus. Jej pôvab predstavuje harmóniu krásy a prirodzenosti podmienenej bohatou históriou ostrova Korfu.

Táto „zelená perla Iónskeho mora“ je otvoreným múzeom kultúr, ktoré sa tu vystriedali, a ktoré zanechali ostrovu a jeho obyvateľom to najlepšie zo svojho dedičstva. Vďaka tomu má Korfu tak jedinečný a neopakovateľný charakter. Dôkazom pestrej a jedinečnej fauny ostrova je exotická rastlina kumquat, zvláštny druh pomarančovníka dovezeného z Ázie, ktorému sa darí práve na ostrove Korfu, a ktorý miestni obyvatelia využívajú na výrobu marmelády a typického sladko – trpkého likéru. Rovnako sa tu môžete stretnúť s „božským darom“ bohyne Athény – olivou. Mandľovníky, eukalypty, platany, vínna réva, borovicové háje, to všetko dopĺňa jedinečnú prírodnú scenériu tohto smaragdového ostrova a vytvára predpoklady pre strávenie nezabudnuteľných dovolenkových chvíľ.

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.