Kúpalisko Hajdúszoboszló ponúka viac ako dovolenka pri mori

HajuszoboszloHajdúszoboszló leží v bezprostrednej blízkosti Národného parku Hortobágy v jednom z najslnečnejších regiónov Maďarska. Oblasť sa vyznačuje špeciálnou mikroklímou s veľmi príjemným a teplým podnebím. Je to veľmi obľúbené kúpeľné mesto ideálne na trávenie dovolenky, ktorého hlavnou atrakciou je rozsiahly 30 hektárový kúpaliskový komplex. Toto najväčšie letovisko Európy pozostáva z plážového kúpaliska, aquaparku, liečebných kúpeľov a veľkolepých zážitkových krytých kúpeľov Aqua Palace.

Medzi staršími návštevníkmi sú obľúbené najmä bazény s termálnou liečivou vodou, vďaka čomu dostalo kúpalisko prívlastok „Mekka reumatikov”. Rodiny s deťmi potešia detské bazény a ihriská. Nájdete tu exkluzívne zážitkové bazény, tobogány, surfovanie, sauny, rybník a širokú ponuku wellness a fitness služieb. Komplex obklopujú reštaurácie a pohostinstvá. Vedľa hlavného vchodu do kúpaliskového komlexu sa nachádza socha Pávai-Vajna Ferenca, objaviteľa liečivej a termálnej vody. Pri fontáne je umiestnený monument tisícročia tzv. Zvonový dom, ktorý  tvorí takmer päťdesiat zvonov.

Hajuszoboszlo

Najstaršou sprístupnenou časťou areálu sú celoročne využiteľné Liečebné kúpele. Otvorené boli už v roku 1927 a odvtedy prešli mnohými zmenami. Zloženie 5-krát zriedenej morskej vody rozprestierajúcej sa pod mestom Hajdúszoboszló je jedinečné. Nie je známa žiadna voda rovnakého zloženia a teploty. Liečebné procedúry používané v  kúpeľoch pomáhajú pri zápaloch kĺbov, zápaloch nervov a športových zraneniach, napomáhajú pri liečení ťažkých zlomenín, gynekologických chorobách a liečení neplodnosti. Dnes tvoria kúpele tri kryté bazény s odlišnou teplotou vody a vo voľnom priestranstve sú štyri bazény so zážitkovými prvkami. K dispozícii sú kúpeľné procedúry, bahenné zábaly, tangentorová masáž pod vodou a oddychové zóny.

Hajduszoboszlo

Plážové kúpalisko je otvorené od 1. mája do 30. septembra. Kúpanie a vodná zábava v 13 bazénoch dozaista uspokojí aj tých najnáročnejších. Spomedzi nich vyniká bazén s umelými vlnami a perlivý bazén. Nachádza sa tu piesočnatá pláž upravená na prímorské pobrežie s palmami, majákom a pirátskou loďou. K doplnkovým športovým aktivitám patrí člnkovanie a vodné bicyklovanie sa na jazere na území kúpaliska, plážový volejbal, tenis a mnohé iné alebo možnosť zahrať si šach. Pre priaznivcov naturizmu je v areáli k dispozícii aj nudistická zóna na odčlenenom ostrove.

Prvý maďarský aquapark otvorený v roku 2000 je prístupný verejnosti od 1. júna do 31. augusta. Vstup do aquaparku je osobitne spoplatnený. Musíte mať zakúpený vstup na plážové kúpalisko a následne je možné si osobitne zakúpiť celodenný vstup na veľké alebo malé tobogány, prípadne dvojhodinovú vstupenku od 16. hodiny. Deti do troch rokov majú vstup do aquaparku zadarmo.

Hajduszoboszlo

Kryté kúpele Aqua Palace boli otvorené iba v roku 2010. Sú súčasťou kúpeľného komplexu s priamym prístupom do liečebných kúpeľov a na kúpalisko. Počas celoročnej prevádzky na ploche 15000 m2  s vodnou plochou 1600 m2 na vás čaká unikátny vodný svet ponúkajúci  jedinečné zážitky. Popri možnostiach kúpania sú tu fínske, infra a parné sauny, ponáracie a Kneippové bazény, tématické bazény, squash, stolný tenis, spinning a iné pohybové programy, široký výber masáží, kaderníctvo, pedikúra, manikúra a v neposlednom rade široký sortiment stravovacích zariadení. Pre deti sú k dispozícii kĺzačky, detské ihrisko, miesto na kojenie a prebaľovanie, bazén pre batoľatá a aj oddychová miestnosť.

Dominantou mesta je kostol Kalvinskej reformovanej cirkvi postavený v 15. storočí v pôvodne gotickom štýle, ktorý bol počas rekonštrukcie v roku 1711-1717 prebudovaný do barokového. Bocskaiho múzeum ponúka svoju expozíciu na ploche 100 m2, kde môžu návštevníci vidieť ojedinelé technické prostriedky z prelomu 19.-20. storočia. Ďalšou zvláštnosťou na nádvorí je sústava zvonov z hliníka vyhotovená unikátnou technológiou. Športové letisko organizuje súťaže parašutizmu a ukážky letu teplovzdušných balónov. Hajdúszoboszló ponúka širokú škálu kultúrnych podujatí po celý rok. Atrakciou leta sú folklórne víkendy, jazdecké preteky a rôzne festivaly.

Galéria


Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.