Vyskúšajte zlatý kúpeľ v kúpeľoch Turčianske Teplice

kupele-turcianske-teplice-4Kúpele Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpele v Európe, ich história sa začala písať v 13. storočí. Ležia v priamo v srdci Slovenska, 35 km od Banskej Bystrice, kde sú v harmónii pramene teplej liečivej vody a prekrásna príroda. Nachádza sa tu jeden z najstarších a najrozľahlejších kúpeľných parkov na Slovensku. Nájdete tu množstvo vzácnych stromov, rastlín a vtákov. Park poskytuje ideálne miesto na prechádzky a meditácie. Kúpeľný park, v ktorom sa nachádzajú kúpeľné domy, vytvára priamo v centre mesta kúpeľný areál. Na okraji parku sa nachádza aquapark.  Panenská príroda malebného Turca ponúka športové vyžitie v každom ročnom období.

Jedinečná termálna voda v bazénoch a vaňových kúpeľoch vyviera z podložia pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Za sekundu vyvrie na povrch siedmimi prameňmi 30 l síranovo-hydrouhličitanovej vápenato-horečnatej hypotonickej vody s obsahom vyše 1 500 mg rozpustených minerálnych látok v 1 litri. Teplota vody sa pohybuje od 38 – 47 °C.
Používa sa k vodoliečebným procedúram a tiež k pitnej kúre.

kupele-turcianske-teplice-virivkaTurčianske Teplice sú jediné kúpele na Slovensku, kde sa liečia choroby obličiek a močových ciest. Medzi ďalšie ochorenia, ktoré sa tu liečia, patria ochorenia pohybového aparátu, ochorenia tráviaceho ústrojenstva, gynekologické ochorenia a nervové ochorenia. Pitie minerálnej vody je vhodné pri zápaloch prostaty, osteoporóze, obličkových kameňoch, zápaloch hrubého čreva, žlčníka a taktiež pri  zvýšenej tvorbe kyseliny žalúdočnej.

Turčianska minerálka Fatra je jednou z mála minerálok so zásaditým účinkom, teda neutralizuje vnútorné prostredie žalúdka. Minerálna voda Budiš má zasa priaznivé účinky pri ochoreniach horných dýchacích ciest, cukrovke a tvorbe kamienkov.

lavove-kamenePočas pobytu v kúpeľoch si môžete vybrať z množstva liečebných procedúr. Vodoliečba je vhodná pri problémoch pohybového ústrojenstva. Patrí tu napr. rašelinový kúpeľ, bahenný kúpeľ z bahna z Mŕtveho mora, smaragdový kúpeľ, rôzne vírivé kúpele alebo bylinný kúpeľ namiešaný z množstva liečivých rastlín. Počas teploliečby vaše kĺby a celé telo upokoja teplé parafínové a rašelinové obklady.  Blahodárny účinok na krvný obeh, metabolizmus a pohybový aparát majú rôzne druhy masáží. Medová masáž z vášho tela odstráni rokmi nahromadené škodliviny a masáž teplými lávovými kameňmi uvoľní svalstvo, stimuluje lymfatický systém, krvný obeh a taktiež pôsobí proti celulitíde.

Elektroliečba má analgetické účinky, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje svalstvo a zlepšuje reumatické problémy. Taktiež lieči nervové a kožné choroby. Ultrazvuk dokáže dokáže rozkmitať bunky nachádzajúce sa hlbšie v organizme a teda prehriať a premasírovať aj vnútorné orgány.

Okrem rôznych klasických cvičení je možné absolvovať pilates, jogu alebo cvičenie v bazéne. Vyskúšať si môžete taktiež infrasaunu, fínsku a bylinkovú saunu, ktorá má protizápalové a dezinfekčné účinky.

zlaty-kupelKúpele v Turčianskych Tepliciach vám ponúkajú jedinečnú možnosť okúpať sa v zlatom kúpeli, ktorý tvorí liečivá turčianska minerálka s práškom z pravého zlata. Po zlatom kúpeli na vás čaká zlatý zábal, počas ktorého budete relaxovať, kým budú zložky zlata spolu s minerálmi prenikať hlboko do vášho tela. Každá z týchto procedúr trvá pol hodiny. Potom môžete absolvovať hodinovú zlatú masáž, počas ktorej budete masírovaní špeciálnym olejom zmiešaným so zlatom. Aby liečivé zlato do vášho tela preniklo či najhlbšie, po masáži zlatým olejom nasleduje hrejivý zábal. Trblietavý lesk zlata ostane vo vašom tele dlho po masáži.

Zlata sa môžete dokonca napiť a to vo forme likéru s čiastočkami zlata a liečivej turčianskej minerálky. Páni môžu absolvovať zlatú antistresovú masáž hlavy a reflexných bodov chodidiel.

zlata-maskaĎalšou zaujímavou procedúrou je aplikácia zlatej masky na vašu pleť. Maska z čistého 24-karátového zlata je výnimočná nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Hydratuje desaťnásobne viac ako kyselina hyalurónová a je oveľa elastickejšia ako kolagén. Pri tejto hodinovej procedúre sa čisté zlato vstrebáva do hlbších vrstiev pleti, dokonale vyhladzuje vrásky, omladzuje a spevňuje pleť. Vďaka špeciálnej masáži a kozmetickým prípravkom pleť bezo zvyšku absorbuje zlato do seba.

Bližšie informácie: www.therme.sk

Galéria

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.