Najkrajšie grécke pláže

Vraky lodí, termálne pramene, jaskyne, biely piesok a priezračné more. Tešíte sa na kúpanie v Grécku? Ponúkame vám ochutnávku pláží, ktoré by ste mali vyskúšať.

Zakynthos, Navagio

Najfotografovanejšiu grécku pláž preslávila pašerácka loď, ktorá tu v roku 1980 stroskotala. Dnes už hrdzavý vrak dodáva miestu s žiarivým bielym pieskom tajuplný nádych. Pretože pláž obklopujú útesy, dostanete sa sem len loďou. Zaplatiť si môžete niektorý z organizovaných výletov z väčších prístavov na ostrove. Podmorské dno tu strmo klesá do hĺbky, takže voda je trochu chladnejšia.

Rhodos, Tsambika

Vyhlásená piesočnatá pláž sa rozkladá pri letoviska Kolymbia. Je dlhá asi kilometer a má pozvoľný zostup do mora, predstavuje tak ideálne miesto pre deti a neplavcov. V letnej sezóne je tu dosť ľudí, ale voľné miesto sa vždy nájde. Za poplatok si tu môžete požičať slnečníky a ležadlá, vyskúšať rôzne vodné atrakcie ako sú vodné lyže či jazdu na banáne. Na pláži nájdete aj niekoľko taverien.

 

Rhodos, Prasonisi

Na tejto pláži môžete vyskúšať hneď dve moria – oddeľuje totiž to Stredozemné od Egejského. Pozor však, keď stúpne hladina, tak sa piesočná pláž celá zatopí. Miesto na juhu ostrova si obľúbili milovníci windsurfingu a kitingu, fúka tu od rána do večera. Na pláži sú k dispozícii plážové ležadlá, slnečníky a tiež občerstvenie.

 

Lesbos, Eftalou

Stovky metrov dlhá obrázková pláž sa nachádza v príjemnom letovisku v severnej časti ostrova. Dovidíte z nej až na turecké pobrežie. Slnečníky a ležadlá si musíte požičať v hoteli a priniesť si ich so sebou na pláž. Eftalou znamená sedem pahorkov, ktoré nájdete v tunajšej zvlnenej krajine. Turistov tu býva oveľa menej než inde.

Miesto je známe tiež termálnymi prameňmi a ich liečivé účinky môžete využívať v budove kúpeľov priamo na pláži. Mali by pomôcť s liečbou reumatických ochorení, artritídy či chorôb chrbtice.

Kréta, Elafonisi

Túto pláž nazývajú Tichomorím Stredozemného mora. Považuje sa za najkrajšiu v Grécku. More je tu plytké a chladné a tak ihrá všetkými odtieňmi modrej. Z širokej piesočnatej pláže sa môžete prebrodiť na rovnomenný ostrov, ktorému sa niekedy hovorieva Ostrov pirátov. Neďaleko pláže, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Kréty, stojí taverna s vyhliadkou na celý záliv.

 

Lefkada, Porto Katsiki

Dlhú obrázkovú pláž obklopuje vápencová skala. More tu má krásnu tyrkysovú farbu. Pokiaľ vás omrzí kúpanie a opaľovanie, môžete vyraziť na najjužnejšie miesto ostrova k majáku Kratas. Cesta je dlhá asi štyri kilometre a vedie po vysokých útesoch. Odmenou vám bude úžasný výhľad na celé juhozápadné pobrežie.

 

Olympská riviéra, Nei Pori

Priamo pod svahmi Olympu vysokého takmer tritisíc metrov nájdete rozľahlú pláž pri letovisku Nei Pori. Piesočný povrch tu len pozvoľna klesá do čistého mora, takže miesto vyhľadávajú hlavne rodiny s deťmi. K dispozícii je tu celá paleta služieb od požičania ležadiel a slnečníkov cez ponuku vodného lyžovania, jazdy na vodných bicykloch, paraglajdingu až po občerstvenie v baroch a tavernách. Nechýba tu ani tobogán pro deti a množstvo ďalších atrakcií.

 

Korfu, zátoka Liapades

Je to romantické miesto, kde si užijete priezračné more. Ideálne je si tu prenajať vodný bicykel alebo motorový čln a poznávať členité pobrežie. Alebo si môžete nasadiť potápačské okuliare, šnorchel a plutvy, ponoriť sa pod hladinu a preskúmať tunajšie zálivy s morskými jaskyňami. A tých je tu veľa. Dedina Liapades žije tradičným gréckym životom. Nájdete tu niekoľko taverien a na námestí kostol zo 17. storočia.

Kos, Mastichari

Pláž na severozápadnom pobreží ostrova neďaleko rovnomennej dediny pokrýva jemný biely piesok. Vstup do vody je pozvoľný, ale občas sa tu tvoria väčšie vlny. Preto miesto vyhľadávajú hlavne milovníci surfovania. Majú tu aj svoju jachtársku stanicu. Ležadlá a slnečníky sú na pláži za poplatok.

Z Mastichari vyrážajú každý deň lode na neďaleký ostrov Kalmynos, bývalú základňu zberačov morských húb. I na ňom nájdete krásne pláže. A tiež skalnaté masívy ponúkajúce horolezecké možnosti.

Kréta, Matala

Zátoku so širokou piesočnou plážou si v 60. rokoch minulého storočia obľúbili členovia hnutia hippies. Ti našli útočište v jaskyniach pieskovcových skál, ktoré v dávnych dobách slúžili ako pohrebisko. Teraz tu už po deťoch kvetov niet ani stopy a relatívne úzka pláž je v sezóne plná turistov z celého sveta. Dno rýchlo klesá do hĺbky a voda je tu chladnejšia. Piesok  je hrubý a dosť tmavý. Na pláži je sprcha so sladkou vodou a v neďalekom mestečku Matala nájdete taverny a zopár obchodíkov.

Atény - Letenky

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.