Najkrajšie ostrovy

OSantorini, Grécko
Staroveký ostrov, ktorý vydržal jednu z najväčších sopečných erupcií v histórii. Na Santorini sa budete cítiť, ako na žiadnom inom mieste na zemi. 120 kilometrov juhozápadne od pevniny Grécka sa zdá všetko jasnejšie. Biele domy v tvare kociek, azúrové more a západy slnka Vás očaria natoľko, že sa tu budete chcieť stále vracať.

 

Santoriny_Grecko_5Santoriny_Grecko_4Santoriny_Grecko_6

Santoriny_Grecko_2Santoriny_GreckoSantoriny_Grecko_7

Bali_Indonezia_1Bali, Indonézia
Ostrov obmývajú teplé vody Indického oceánu. Je jeden z 17 500 ostrovov v indonézskom súostroví. Aj po desaťročiach vývoja cestovného ruchu sa vyníma medzi svojimi farebnými susedmi vo svojej osamotenosti a sviežej a neporovnateľnej kráse.

Bali_Indonezia_4Bali_Indonezia_3Bali_Indonezia

Cape Breton_Kanada_4Cape Breton, Kanada
Ostrov Cape Breton Nového Škótska je unikátny svojou neskrotnou krásou. Jeho scenérie sa považujú za najpôsobivejších  v Severnej Amerike. Rozloha ostrova je 10 311 štvorcových. Predstavuje nádhernú zmes skalnatého pobrežia, zelených pasienkov, lesov a hôr.

 

Cape Breton_Kanada_2Cape Breton_Kanada_4Cape Breton_Kanada_6

Boracay_Filipiny_6 Boracay, Filipíny
Ak majú Filipíny nejakú perlu, tak ňou možno určite nazvať tento ostrov. Boracay je približne 9 kilometrov dlhý ostrov pripomínajúci kosť. V najužšom mieste je iba jeden kilometer široký. Na ostrove   je niekoľko pláží. Avšak hlavnou atrakciou ostrova je neuveriteľne jemný a biely piesok, ktorý tvorí Bielu Pláž. Tá samotná má dĺžku takmer 5 kilometrov. Na tejto pláži je sústredná väčšina rezortov, hotelov, barov a reštaurácii.

 

 

Boracay_Filipiny_4Boracay_FilipinyBoracay_Filipiny_5

Velky Barierovy utes_Australia_2Veľký bariérový útes, Austrália
Veľký bariérový útes je najväčšia sústava približne 3 000 koralových útesov, lagún a ostrovčekov na Zemi. Nachádza sa v Koralovom mori pri severovýchodnom pobreží Queenslandu v Austrálii. Je dlhý približne 2 300 km, široký 2 až 150 km a možno ho vidieť z vesmíru. Dĺžka útesu je približne rovnaká ako celé západné pobrežie USA. Od pobrežia je vzdialená väčšinou 8 – 180 km. V roku 1981 bola zaradená medzi biosférické rezervácie UNESCO. Útes je exemplárnym príkladom biodiverzity a pretrvávajúcej ekologickej a biologickej evolúcie.

Velky Barierovy utes_Australia_7Velky Barierovy utes_Australia_5Velky Barierovy utes_Australia_4

Velky Barierovy utes_Australia_3Velky Barierovy utes_AustraliaVelky Barierovy utes_Australia_6

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.