Najkrajšie španielske pláže – 2.časť

Beaches of Sitges, Catalonia

sitges2

S viac ako tridsiatkou krásnych pláží a zátok, ktoré ponúkajú relaxáciu, zábavu a slnko, Sitges je živé mesto nachádzajúce sa pozdĺž Barcelonského pobrežia. Turisti sa hrnúsitges1 do mesta nielen kôli plážam, ale aj kôli reštauráciám, diskotékam a barom. Hoci hlavné pláže v meste sú preplnené davmi dovolenkárov, Sitges je tiež známe pre jeho Gay pláže. Mesto má taktiež niekoľko nudistických pláží. Vďaka tomu, mesto navštevuje veľký počet turistov, je tu trochu drahšie v hlavnej sezóne. Avšak, ak vám nevadí väčší ruch, môžete sa tešiť na skvelý nočný život a dobré jedlo v Sitges.

Playa de la Concha, San Sebastian

Pláž Playa de la Concha sa rozprestiera na predmestí San Sebastian a bola zvolená za jednu z najlepších mestských pláží v Španielsku. Pláž je tak dobre známa, že v hlavnej sezóne je takmer nemožné si nájsť nejaké miesto na opaľovanie. Táto biela piesočná pláž je vzdialená len 10 minút chôdze od centra mesta. Playa de la Concha susedí s ďalšími dvoma plážami Playa de la Zurriola a Playa de Ondarreta. Pre tých, ktorí si chcú užiť atmosféru na rôznych plážach, je veľmi jednoduchý presun z jednej pláže na druhú. Playa de Ondarreta ponúka plytkú vodu, ideálnu pre jazdu na kajaku. Tí, ktorí milujú surfovanie, si môžu užívať silné prílivové vlny v Playa de la Zurriola.

Playa-de-la-Concha2Playa-de-la-Concha1

Cala de Algaiarens, Menorca

Cala de Algaiarens je zlatá piesočná pláž na ostrove Menorca, obklopená malebnou krajinou. Nachádza sa medzi panenskými plážami a odľahlými zátokami. Menorca je perfektná pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a stráviť nejaký čas opaľovaním a popíjaním vína. Na rozdiel od Baleárskych

cala-de-algaiarens2cala-de-algaiarens1

ostrovov, Menorca má oveľa menej turistov, dokonca aj v lete. Pláže, najmä Cala de Algaiarens, sú známe silnými vlnami, ktoré tvoria pobrežie jedinečné a drsné. Odvážnejší ľudia tu môžu stráviť väčšie množstvo času. Voda je jasná a priezračná, a preto ideálna na šnorchlovanie.

Cabo de Gata, Almeria

Cabo de Gata-Níjar, najväčšia pobrežná prírodná rezervácie v Almerii, je známa pre svoje robustné pobrežné pláže. Je jednou z najlepších pláží v južnom Španielsku, Cabo de Gata-Níjar má drsnú krajinu a púštny terén. Playa del Monsul je dobre známa pláž aj vďaka masívnej skale, ktorú obmýva tyrkysová voda.

Cabo-de-Gata1Cabo-de-Gata2

Playa de Las Catedrales, Galicia

Známa pre svoje nezabudnuteľné skalnaté útesy, je pláž Playa de Las Catedrales plážou, ktorá môže premeniť Vašu dovolenku na nezabudnuteľné spomienky. Tiež známa ako pláž katedrál, Playa de Las Catedrales treba navštíviť počas odlivu. Pláže sú tu v tvare oblúkov, podobne ako v kostoloch. Prekvapivo sú prirodzene vytvarované pomocou slanej vody, vĺn a vetra.

Playa-de-Las-Catedrales2O

Najkrajšie španielske pláže – 1.časť

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.