Naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná

Jasna_Chopok_wikiJasná Nízke Tatry je naše najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy. Nachádza sa v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Leží v regióne Liptov, južne od Liptovského Mikuláša v prekrásnej prírode Demänovskej doliny na severných svahoch Nízkych Tatier. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km medzi údoliami Váhu a Hrona. Jeho druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok s výškou 2024 m.n.m.

Jasná - Koliesko

Jasná – Koliesko

Foto:Wikipedia

Na severnej aj južnej strane Chopku ponúka nekonečné možnosti aktívneho oddychu a zábavy. Na vrchol Chopku vás dopravia najmodernejšie sedačkové či kabínkové lanovky. Premáva tu 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Stredisko má k dispozícii 45 km perfektne upravených zjazdoviek s rôznou obtiažnosťou, vhodných ako pre začiatočníkov, rodiny s deťmi tak aj pre pokročilých lyžiarov. Je možné si zalyžovať na najdlhších zjazdovkách na Slovensku a to v oblastiach Záhradky, Biela Púť, Otupné a tiež v oblastiach Srdiečko a Kosodrevina.

Jasna_juh_Jan Nok Foto: Ján Novák

Zasnežovací systém s dĺžkou takmer 27 km poskytuje vynikajúcu kvalitu snehu aj počas miernejších zím a to od začiatku decembra do konca apríla. Či ste s priateľmi či s rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko ponúka jedinečnú lyžiarsku arénu s množstvom aktivít v nádhernom prostredí hôr. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Snow park sa nachádza pri nástupnej stanici Otupné a je dizajnovaný vo „funky“  štýle. Snow park je hlavne o zábave a je určený nielen pre snowboardistov ale aj pre Freestyle lyžiarov. Množstvo prekážok s možnosťou rôzneho usporiadania, kedže rýchlosť na jednotlivé prekážky sa môže meniť v závislosti od teploty a kvality snehu, čo zaručí stále nové možnosti vyžitia sa v tejto fabrike s názvom Burton snowpark Jasná.

vecerne_lyzovanie_dolna_ponuka_01Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách Pretekárska s vlekom na Záhradkách a Biela púť so 4-sedačkovou lanovkou. Na zjazdovke Biela púť je prevádzkovaná i večerná sánkovačka. Vybláznite sa na 1 km dlhej sánkarskej dráhe. Zažijete nezabudnuteľný zážitok plný zábavy a dobrodružstva. Štvorsedačkou z Bielej Púte sa pohodlne vyveziete na Koliesko a vybláznite sa na osvetlenej a upravovanej sánkarskej dráhe. Večerná sánkovačka je vždy počas večerného lyžovania v čase 18.00 – 21.00 hod. Ľadovú zábavu na korčuliach na Bielej Púti pre malých i veľkých umožňuje nové klzisko s rozmermi 20 x 16 m a vďaka osvetleniu je v prevádzke aj vo večerných hodinách.

Snowtubing2-1024x766V stredisku sa usporadúvajú najväčšie lyžiarske podujatia na Slovensku. Samozrejmosťou je kvalitné ubytovanie v hoteloch, penziónoch a apartmánoch. Každý víkend a počas prázdnin sú pre návštevníkov lyžiarskeho strediska organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu ako snowtubing čo je jazda na špeciálnej gumovej pneumatike alebo ľadová veža, niečo pre tých, ktorý si chcú vyskúšať základy horolezectva, rôzne súťaže v lyžovaní, snowpark pre deti, let balónom a pod.

Jasna_SkiSchoolPožičanie lyží a lyžiarskej výstroje Vám zabezpečia v lyžiarskej škole Ski School Smile v Jasnej, ktorá má k dispozícii kvalitné lyže rôznej kategórie, ale aj snowboardové a skialpinistické vybavenie. Počas celej výpožičnej doby je zabezpečený servis na najmodernejších strojoch zadarmo. Okrem tohto klasického servisu, požičovňa lyží v Jasnej poskytuje i možnosť samovoskovania lyží a samoobslužný servisný stôl, kde je k dispozícii náradie na vlastnoručnú opravu výstroja. Pre skialpinistov má lyžiarska škola a požičovňa lyží v Jasnej kompletnú skialpinistickú výstroj ako sú skialpinistické lyžiarky, lyže, stúpacie pásy a palice, lavínové vyhľadávače, mačky a čakany. Výučba lyžovania a snowboardingu v lyžiarskej škole a škôlke je charakteristická individuálnym prístupom. Garanciou kvality je špičkový team lyžiarskych inštruktorov, ktorých tréningy a zvyšovanie kvalitatívnej úrovne má na starosti skúsený lektor, ktorý je tiež súčasťou tímu lyžiarskej školy.

Jasna_funibarV celom areáli Ski parku je niekoľko stravovacích zariadení a bufetov, ktoré ponúkajú možnosť rýchleho občerstvenia priamo na svahu.

Jasna_turistikaOkolie Ski parku ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie a turistiku, kde medzi atraktívne destinácie patrí drevená obec Vlkolínec, okruh okolo Sidorova a „rozprávkový“ zimný prechod na Smrekovicu.

úvodné foto: Wikipédia

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.