Netradične objavujte nočný Londýn

Londyn_nocny zivotPre každého nočného tuláka trpiaceho nespavosťou Londýn vždy ponúkne svoje tajomné miesta. Ľudia sa správajú v noci inak. Ulice sú zahalené do oparu s nádychom žltého sfarbenia od neónových svetiel a parky sú temné. Notoricky známe miesta sa môžu pre každého stať ľahko nebezpečnými, takže opatrnosť je vždy namieste. Keď nemusíte, nechoďte na nočné prechádzky nikdy osamote. Padajúci súmrak dodá prechádzkam tajomné čaro a strašidelné nočné tiene zobúdzajú skrytú fantáziu. Noc ponúka tie najneobvyklejšie zážitky, ktoré len môže.

Observatorium_ Hampstead vedecká spolocnost

Observatórium

Najvyššie položeným bodom v centrálnom Londýne je „Hampstead Heath“. Je to jedno z najvhodnejších miest pre pozorovanie nočnej oblohy v meste. Miestne observatórium umožňuje verejnosti voľný vstup od polovice septembra do polovice apríla a to každý piatok a sobotu. Observatórium má k dispozícii ďalekohľady vhodné pre pozorovanie oblohy v mestskej lokalite, kde hrozí veľké „svetelné znečistenie”. Za bežných podmienok poskytuje nádherný výhľad na Mesiac a planéty. Okrem svojich bežných otváracích hodín je samozrejme otvorené počas významných udalostí ako zatmenie, prelet  komét a podobne.

Obrad klucov

Obrad kľúčov

Zúčastnite sa historického obradu kľúčov na Londýnskom Towery. Prebieha denne o 21.53. Účasť na ňom však musíte potvrdiť písomne až dva mesiace vopred.

Taliansky bar

Taliansky bar

Ak prší, nezostáva vám nič iné, ak samozrejme nemáte práve chuť premoknúť do nitky, než skúsiť objavovať nočný život s čínskym menu na Golden Harvest Street alebo s veľkou porciou hovädzieho stejku na Gerrard Street. Ak sa vám žiada viac hudby, pozrite si na Frith Street neskorú nočnú šou Ronnieho Scotta a potom zájdite o kúsok ďalej na pohárik do legendárneho Talianskeho baru.

Kino princa Charlesa

Kino princa Charlesa

Máte chuť celú noc sledovať film? Potom je tu práve pre vás kino princa Charlesa na 7 Leicester Place. Usporadúva pravidelné celonočné filmové maratóny. Pyžamá sú povinné.

Londýnsky klub netopierov je známy svojou charitatívnou prácou v celej oblasti na ochranu a zlepšenie stavu populácie netopierov. Má pestrý kalendár nočných akcií, pri ktorých vás radi privítajú. Vďaka nim v Hyde Parku dodnes prežíva aj najmenší druh netopiera v Európe, Pipistrellus.  Potom prejdite pešo z Hyde Parku na 138 Piccadilly v centre Londýna, miesto pobytu  Draculu Brama Stokera.

Ak mate náladu na duchársku turistiku, navštívte krčmu Black Lion Pub, kde bol v roku 1803 zavraždený dôstojník Thomas Millwood. Jeho duch tu vraj

Black Lion klub

Klub Black Lion

dodnes straší a terorizuje svoje okolie. Pokračujte prechádzkou na cintoríne Margravine  a svoje turné môžete zakončiť návštevou parku Holland, kde Holandský gróf stále nosí svoju odseknutú hlavu.

Pagoda_ Park_Battersea

Pagoda pokoja

Každé ráno pri východe slnka osamelý budhistický mních prejde krátku vzdialenosť zo svojho chrámu na nábrežie k Pagode pokoja, kde bubnuje pri svojej modlitbe. Pridajte sa za úsvitu k jeho modlitbám.

Bar Polo

Bar Polo

Po prebdenej noci nie je nič lepšie, ako si dať niečo dobré pod zub. V bare Polo na Liverpool Street  je vždy čas na dobré raňajky. Majú otvorené 24 hodín denne a môžete sa ponúknuť párkami a slaninou alebo si dajte čerstvé vajcia či smaženú rybu.

Klub Windmill

Klub Windmill

Niekedy je jedna noc príliš krátka, ale to predsa nemôže byť v Londýne žiadny problém. Začnite v piatok večer v nočnom klube Hootananny na Effr Road, najedzte sa v čínskej reštaurácii Speedy na High Street, odporúčame ryžu so zeleninou s omáčkou s čiernou fazuľou a smaženým vajíčkom, a potom zamierte do niektorého z mnohých nočných klubov v meste. Neobávajte sa východu slnka. Ráno sa odvezte do Windmill klubu bez okien, ako v nočnej hudobnej jaskyni a tu oslávte západ slnka a začiatok ďalšej noci.

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.