Ostrov králikov Okunoshima

Ostrov kralikov_3Ak sa chystáte na cestu do Japonska a ste milovník prírody, potom je pre vás ako stvorené miesto, ktoré si určite nenechajte ujsť. Je známe ako ostrov Okunoshima. Malý ostrov ležiaci vo Vnútrozemskom mori medzi Hirošimou a Shikoku, výnimočný z mnohých malých ostrovov, ktoré vlastní Japonsko. Pri návšteve ostrova vás privíta veľké množstvo divokých králikov pobehujúcich sem a tam. Králiky sú zvyknuté na prítomnosť ľudí až do takej miery, že sa neobávajú vyskočiť vám do náručia a poslušne si pýtať mrkvičku či šalát.

Ostrov kralikov_11Počas druhej svetovej vojny prebiehala na ostrove tajná vojenská výroba jedovatého plynu yperit. Bol na tento účel vybraný pre svoju izoláciu a značnú vzdialenosť od Tokia a ostatných regiónov v prípade katastrofy. Vojenský program bol zahalený tajomstvom a počas 16 rokov  existencie prevádzky bol ostrov dokonca vymazaný aj z máp. Po skončení druhej svetovej vojny boli králiky z laboratória prepustené do voľnej prírody. Aj keď sa na králikoch testoval plyn a práve na tento účel tu boli pôvodne privezené, všetky zmutované a choré jedince boli odchytené. Zdravé jedince sa bez prirodzeného predátora, ktorý by udržiaval rovnováhu na ostrove značne rozmnožili. Dnes je ostrov kompletne zaplavovaný roztomilými, našuchorenými králikmi, ktorí sú hlavnými obyvateľmi ostrova.

Ostrov kralikov_12Dnes je 700 metrov štvorcových ostrova domovom pre viac ako 300 králikov, ktorí sa tu voľne potulujú a tak si ostrov vyslúžil prezývku Usagi Shima v preklade Ostrov králikov. Hoci sú to divoké králiky, sú natoľko zvyknuté na ľudí, že sa neváhajú priblížiť k návštevníkom pri hľadaní potravy a skackajú priamo pod vašimi nohami. Návštevníci sa môžu s nimi bez problémov pomaznať a kŕmiť ich priamo z rúk. V snahe o zachovanie populácie zajačikov sú napríklad psy a mačky a iné dravce na ostrove zakázané. Balíčky na kŕmenie si je možné zakúpiť v hotelovom rezorte nachádzajúcom sa na ostrove. Tak ako sa informácie o chlpatých obyvateľoch ostrova šíria na internete, tak aj miestny hotelový rezort zaznamenáva v poslednom období prudký nárast návštevníkov.

Ostrov kralikov_13Hoci väčšina návštevníkov prichádza na ostrov s cieľom vidieť zajačikov, Ostrov králikov je aj neslávne známy svojim vojnovým dedičstvom. Nachádza sa tu múzeum, kde sa môžete dozvedieť strašné pravdy o používaní jedovatého plynu počas vojny.

Niektorí argumentujú tým, že ostrov nemusí byť úplne bezpečný a nikdy tam neprebehla dekontaminácia celého ostrova. Stále vraj existuje niekoľko uzavretých miest na ostrove, kde zamestnanci údajne skryli pozostatky plynu, keď vojna skončila.

Ostrov kralikov_1Ostrov Králikov má tiež krásne pláže. Biele piesočné pláže s modrou čistou vodou sú obľúbeným cieľom hlavne obyvateľov z okolia Hirošimy, ktorí tu chcú prežiť zábavnú dovolenku.

Ak by ste si náhodou chceli odniesť hoci len jediného domov, tak máte smolu. Tieto ušaté potvorky sú na ostrove chránené. Jediné čo môžete, je vystrájať s nimi, naháňať a kŕmiť ich.

Galéria

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.