Palmová riviéra – San Benedetto del Tronto

San Benadetto del TrontoToto očarujúce malé talianske mestečko sa nachádza v oblasti zvanej Marche na pobreží Jadranského mora. Leží približne v polovici cesty medzi mestami Ancona a Pescara. Poloha v oblasti stredného Talianska je zárukou vynikajúceho počasia počas celej letnej dovolenky. Množstvo viníc na svahoch vyhrievaných slnkom, obrovské množstvo tropickej vegetácie, paliem a oleandrov, preslnené pláže i zátišia tvorené cédrovými hájmi.

Nachádza sa tu viac ako 5000 paliem rastúcich aj na piesočných plážach, ktoré tým tvoria nádherný tropický raj. Lokalite dominuje exotická vegetácia a pomenovanie „Palmová riviéra“ vďaka výskytu ohromného množstva paliem a rôznych oleandrov úplne zdomácnelo. Rastie tu najvyššia a najstaršia palma v Európe.

San Benedetto del Tronto  s 50 000 obyvateľmi je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska Porto d’Ascoli, druhé v starej časti v blízkosti prístavu.

San Benadetto del Tronto_12

Šesť kilometrov krásneho pobrežia s čistým jemným bielym pieskom lemovaným azúrovo modrou morskou hladinou a známou palmovou promenádou ponúka ideálne podmienky pre pohodu a odpočinok. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom je ideálne pre rodiny s deťmi. Kúpanie v mori a letná zábava na pláži je vďaka priaznivým stredomorským klimatickým podmienkam možná od mája do októbra.

San_Benadetto_del_Tronto_13

Veľké piesočné pozvoľna sa do mora zvažujúce pláže s mnohými palmami sú výraznou dominantou tejto rekreačnej lokality. Ponuka služieb je veľmi široká. Možnosť prenajatia si slnečníka či plážového ležadla je úplnou samozrejmosťou. Pre milovníkov plážových športov je tu veľa miesta na petanque, frisbee, za poplatok je k dispozícii rekreačné ihrisko na plážový volejbal. Počas priaznivého počasia sa prevádzkovatelia vodných športov predbiehajú v množstve ponúk počnúc jazdou na banáne či matraci, plachtením za člnom na padáku, prenájmom vodných skútrov a mnoho iného.

San Benedetto del Tronto návštevníkom ponúka pestré športové vyžitie. K dispozícii sú tenisové kurty, dráha na kolieskové korčule, športová hala, plavecký areál s krytým aj vonkajším bazénom, yachtingový  klub umožňujúci kotvenie všetkých typov plavidiel a mnoho iného. Pozdĺž pláže sa tiahne viac asi 4 km dlhá palmová promenáda. Súčasťou promenády je aj cyklotrasa, ktorá sa využíva aj pre kolieskové korčule a jogging.

Katedrála svätého Benedikta - San Benadetto del Tronto

Katedrála svätého Benedikta – San Benadetto del Tronto

V stredisku nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí. Pre milovníkov nočného života je otvorené veľké množstvo diskoték, reštaurácií, barov a butikov. Nachádza sa tu Múzeum rýb. V meste sa pravidelne koná trh so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. San Benedetto del Tronto  najviac charakterizuje veža Torre dei Gualtieri čiže Torrione. Predtým bola súčasťou mestského opevnenia, dnes dotvára krásnu panorámu San Benedetta. Významnou pamiatkou je  Katedrála svätého Benedikta, patróna mesta. Jemu je zasvätená najdôležitejšia slávnosť Festa di San Benedetto Martire, kedy sa okrem tradičných omší konajú aj rôzne ľudové predstavenia a veľké ohňostroje.  Jedna z najznámejších pamiatok je žulový pomník zo 16. storočia postavený na slávu talianskeho národa.

San Benadetto del Tronto_4

Oblasť Palmovej riviéry je preslávená svojimi stredovekými mestami posadenými vysoko vo vrcholkoch hôr s úchvatnými a jedinečnými výhľadmi na pobrežie San Benedetta a Jadranského mora. Pre tieto zaujímavé stredoveké mestečká sú typické kamenné domy a úzke uličky.

San Benedetto ponúka obrovskú škálu ubytovacích zariadení. Široká ponuka hotelov, rezidencií, pre milovníkov kempovania sú tu turistické kempy aj možnosť prenajatia “domu na prázdniny”. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športového vyžitia.

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.