Paralia, pláž pod Olympom

paralia-kateriniParalia, alebo tiež nazývaná Katerini Paralia sa nachádza približne 7 km od Katerini, hlavného mesta Olympskej riviéry. Paralia sa nachádza na pobreží Egejského mora, na úpätí hory Olymp a od známeho mesta Thessaloniki (Solún) je vzdialená 60 km. Tento región Grécka sa nazýva Pieria a darí sa tu hlavne poľnohospodárstvu.

Nei Pori

Nei Pori

Desať kilometrová pláž Olympskej riviéry vám poskytne dostatočný priestor na oddych. Môžete navštíviť niektoré z ďalších letovísk, napr. Leptokaria, Nei Pori, Olympic Beach. Krištálovo čistá voda, čisté pláže a okolité prostredie prispeli k oceneniu „Modrá vlajka“. Pláž v Paralii má pozvoľný vstup do mora, jemný piesok a v hlavnej sezóne je pomerne preplnená. Voda v Egejskom mori je príjemná teplá ideálna na dlhšie plávanie a šantenie. Taktiež pre domácich Grékov je to obľúbené miesto na letnú dovolenku. Rozsah ubytovania je pomerne široký, od 3 hviezdičkových apartmánov až po luxusné hotely. V Paralii sa môžete pokochať nádherným výhľadom na pohorie Olymp.

Len málo miest ponúka tak širokú škálu možností pre zábavu. Môžete si dať svoj obľúbený drink v jednom z mnohých barov na pláži, vyskúšať niektorý z vodných športov alebo sa zúčastnite vyhliadkovej morskej plavby. Desiatky reštaurácií a taverien ponúkajú pochúťky z miestnej i medzinárodnej kuchyne, hlavne špeciality z morských rýb a plodov. Ochutnať môžete známy grécky šalát, gyros alebo tzatziki. Grécky alkohol Ouzo alebo Metaxa taktiež dokážu prispieť k opojnej dovolenkovej nálade. Na trhu nájdete širokú škálu darčekov, cestovné predmety a odevy, kožené výrobky, šperky a doplnky. Vonku je teplota 30 stupňov a viac a vy v mnohých obchodoch nájdete širokú ponuku teplých luxusných kožuchov za dobré ceny. Tomu sa teší hlavne ruská klientela. Taktiež zlaté šperky sa dobre predávajú. Ak chcete stlačiť cenu ešte nižšie, nebojte sa s obchodníkmi vyjednávať. Množstvo štýlových barov a nočných klubov vám ponúkne  jedinečné chvíle zábavy s hudbou rôznych žánrov. Nočný život sa tu končí v skorých ranných hodinách.

Zvýšený adrenalín vám poskytne neďaleká motokárová dráha alebo paintball. Je tu tiež veľký zábavný park pre deti, kde si môžu okrem iného zaskákať na trampolínach. Pre obhliadku okolia si môžete prenajať skúter alebo bicykel, na vzdialené výlety auto.

Olympic beach

Olympic beach

Susedná pláž Olympic Beach je spojená s Paraliou 2 km dlhou piesočnou plážou. Toto letovisko je tichšie a kľudnejšie ako Paralia. Je ideálne pre rodiny s malými deťmi a pre dôchodcov. Pláž je asi 40 metrov široká, takže budete mať dostatok priestoru na zapichnutie vlastného slnečníka do piesku. Zaplávať si môžete tiež v jednom z množstva bazénov pri hoteloch, ktoré sú prístupné pre všetkých hostí. Supermarketov je tu menej ako v Paralii, zato ceny sú nižšie. V neďalekých supermarketoch nájdete potreby pre váš každodenný život.  Vyskúšať si môžete potápanie, horolezectvo alebo jazdu na štvorkolkách.

Výlety

K najobľúbenejším výletom patrí návšteva kláštorov Meteora, ktoré sú považované za najväčší zázrak Grécka. Začali sa stavať v 14. storočí a sú postavené na vrcholoch skál. Mnísi materiál vynášali v košoch na chrbtoch. Kláštory Meteora sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kláštory Meteora

Kláštory Meteora

Obľúbené sú i výlety ako Grécky večer, Pirátska plavba, výlet na Olymp. Olymp je známy svojou bohatou flórou, je vysoký 2919 metrov.

Navštíviť môžete blízke mesto Katerini, starobylé mesto Dion alebo hrad Platamonas.

Pre deti bude určite nezabudbuteľná návšteva vodného parku. Za celodenný výlet sa určite oplatí zvoliť plavbu na ostrov Skiathos, ktorý má 70 pláží, či výlety do Thessaloník alebo Atén.

GalériaZväčšiť mapu

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.