Piesočnaté pláže v Chorvátsku – 1. časť

Ostrov PagV čase letných dovoleniek sa vytúženým miestom oddychu pre mnohých Slovákov stáva Chorvátsko.  Nádherná príroda, krištáľovo čisté more a malá vzdialenosť sú dozaista obrovským lákadlom. Mnohých však stále odrádzajú pre Chorvátsko tak typické štrkové pláže. Mýlite sa! Nájdete tu aj malebné pieskové pláže ideálne na stavanie hradov a báboviek s pozvoľným a bezpečným vstupom do mora pre vaše deti. Ponúkame vám v dvoch častiach zoznam desiatich najkrajších piesočnatých pláží v Chorvátsku.

Pláž Lovrečina na ostrove Brač

Pláž Lovrečina na ostrove Brač

Pláž Lovrečina na ostrove Brač

Pláž Lovrečina sa nachádza v hlbokom zálive na ostrove Brač len 4 km od kúpeľného mesta Postira. Na piesočnatú pláž sa dostanete po ceste, promenáde alebo loďou. Jemný piesok siaha na morskom dne až do vzdialenosti 100 m od brehu. Dovolenka v zátoke je vynikajúcou voľbou pre milovníkov pokojnej relaxačnej dovolenky. Za plážou je krásny borovicový les, ktorý poskytuje dostatok tieňa počas horúcich letných mesiacov. Osvieženie vyhľadajte v kaviarni, ktorá  sa nachádza na pláži a nemali by ste si nechať ujsť návštevu reštaurácie, kde si môžete pochutnať na špecialitách tohto kraja pripravených zo surovín vypestovaných miestnymi obyvateľmi. Deťom sa tu budú páčiť oslíci, dospelí si môžu dopriať relaxačnú masáž. Je potrebné priniesť si so sebou športové potreby, pretože na pláži nie je požičovňa športových potrieb ani obchodík.

Rajska plaža na ostrove Rab

Rajska plaža na ostrove Rab

Rajska plaža na ostrove Rab

Na polostrove Lopar na  severnom pobreží ostrova Rab pri turistickom stredisku Lopar nájdete 1,5 km dlhú Rajskú pláž. Popri nej sa tiahne veľký kemp a hotelový komplex San Marino. Na jednej strane začína prístavom, tiahne sa popri lesíku s hotelovým komplexom, prechádza pozdĺž veľkého kempu a končí pri veľkých tobogánoch. Obkolesuje tak zátoku s plytkým dnom a množstvom vodných atrakcií. Vedľa veľkej pláže sa nachádza menšia piesočnatá pláž. Pláž je ocenená Modrou vlajkou, ktorá symbolizuje kvalitné služby na pláži a čisté more. Rajska plaža je jednou z najväčších pláží chorvátskeho Jadranu. Na pláži je veľmi jemný piesok a vstup do vody je nezvyčajne pozvoľný. Pláž je široká, piesok veľmi jemný a plytké piesočné dno spôsobuje neobvyklú smaragdovú farbu mora. Rajskú pláž na Rabe vyhľadávajú hlavne rodičia s malými deťmi a neplavci, pretože kúpanie v plytkej vode je pre nich bezpečné. Plavci budú musieť ísť až 500 – 600 m od pláže, pretože more je okolo pláže neobvykle plytké. Oproti pláži je malý ostrovček Lukovac, kde sa dá doplávať bez najmenších problémov.

Na Rajskej pláži býva počas letných mesiacov veľmi živo. Venovať sa tu môžete tiež mnohým športom. Neďaleko pláže sa nachádza veľké športové stredisko s ihriskami pre tenis, futbal, basketbal, volejbal, mini golf, stolný tenis. Môžete vyskúšať vodný tobogán a ďalšie športové aktivity. Na bezpečnosť dohliadajú skúsení záchranári denne od 9:00 do 18:00 a vy môžete nerušene oddychovať. Sú tu k dispozícii vonkajšie sprchy, šatne, verejné toalety, prenájom lehátok a slnečníkov. Počas najväčších horúčav sa môžete osviežiť v kaviarni, bufete alebo v reštaurácii ochutnať špeciality ostrova Rab. Členité pobrežie polostrova Lopar ponúka mnoho ďalších piesočných pláží, niektoré sú určené nudistom.

Pláž Planjka na ostrove Pag

Pláž Planjka na ostrove Pag

Pláž Planjka na ostrove Pag

Krásna pláž Planjka ocenená Modrou vlajkou sa nachádza v letovisku Stará Novalja na ostrove Pag. Okraj pláže pokrýva miestami jemný, väčšinou však stredne hrubý piesok. Množstvo tieňa na pláži a piesok s pozvoľným vstupom do mora predstavuje ideálne miesto na dovolenku pre rodiny s malými deťmi. Na pláži je pre návštevníkov k dispozícii tobogán. Deti si užijú zábavu na detskom ihrisku so zábavnou ponukou. K dispozícii sú sprchy, šatne, verejné toalety, prenájom lehátok a slnečníkov a platené parkovisko Zapožičať si môžete vodné bicykle či plážové ležadlá. Na bezpečnosť turistov dohliadajú skúsení záchranári. V strednej časti sa nachádza mini bar a bufet s bohatou ponukou nápojov a fast food jedál. Pláž je rovnako vhodná aj pre milovníkov športu, môžete si tu zahrať volejbal, tenis, plachtenie a ďalšie. Klimatické podmienky sú mimoriadne vhodné pre vodné športy a hlavne pre plachtenie.

Čista plaža na ostove Pag

Čista plaža na ostove Pag

Čista plaža na ostove Pag

Medzi najkrajšie a najznámejšie piesočnaté pláže Chorvátska patrí bezpochyby Čista plaža s pozvoľným vstupom do mora na ostove Pag. V niektorých obdobiach môže pláž prechodne zmeniť svoj vzhľad. Prekvapí vás, že tu nenájdete len jemný piesok, ale aj okruhliaky, závisí to od smeru morských prúdov a vetra.  Čista plaža je vzdialená 7 km od obľúbeného letoviska Mandre naproti mestu Zubovići a 3,8 km od miest Kolan a Gajac. Názov pláže vystihuje všetky jej charakteristiky. Krásna piesočnatá pláž, čisté tyrkysové more uprostred skál a vrchov pokrytých nízkou vegetáciou ponúka krásnu panorámu a výhľady na Pažský záliv a Velebit. Pláž je dostupná člnom alebo autom. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je vhodná aj pre najmenšie deti, ktoré sa môžu dosýta zabávať v plytkej vode a tie väčšie sa môžu tešiť na množstvo mušličiek na dne mora, ktoré ľahko nájdu aj v plytšej vode. Príjemné je tu aj občerstvenie priamo pri pláži či požičovňa vodných bicyklov.

Letovisko Omiš – Duće

Letovisko Omiš - Duće

Letovisko Omiš – Duće

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mestá Omiš a Duće tvoria spoločne jedno veľké vyhlásené letovisko s množstvom reštaurácií a večernou zábavou. Duće je turistické stredisko, ktoré je akýmsi predmestím Omišu a leží cca 1-2 km od centra Omišu. Jemnučký piesok na stavanie hradov a zámkov, pozvoľný vstup do mora a množstvo miest v tieni iste poteší najmä rodiny s malými bábätkami. Početné café bary a reštaurácie, ktoré sa nachádzajú na samom morskom pobreží rozširujú možnosti pre kvalitný oddych a zábavu. Široký výber ubytovacích kapacít a dlhá turistická tradícia v tejto časti Omišskej Riviery zaručujú príjemnú dovolenku v prekrásnom prostredí.

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.