Piesočnaté pláže v Chorvátsku – 2. časť

chorvatsko_plazChorvátske pobrežie ponúka okrem čistého mora aj rozmanité pláže. Jadran oplýva početnými ostrovmi, zálivmi a morskými útesmi s prevažne kamenistými a štrkovými plážami. Ak vás od Chorvátska odrádza iba skutočnosť, že sa namiesto behu v horúcom piesku budete potkýnať o kamienky na pláži, vyvedieme vás z omylu. Nájdete tu nádherné zátoky a piesočné zákutia, chládok  vám poskytnú borovicové stromy, nechýbajú ani rozmanité služby, kaviarne a reštaurácie, šmýkačky pre deti a ihriská. Pláži je naozaj veľa a početné ostrovy a ich zálivy skrývajú neobjavené zákutia vzdialené od civilizácie a turistického návalu. Tak neváhajte a nechajte sa očariť.

Baška  na ostrove Krk

Pláž Baška  na ostrove Krk

Pláž Baška na ostrove Krk

Baška leží v juhovýchodnej časti ostrova Krk. Medzi turistami je Baška preslávená predovšetkým vďaka svojej krásnej 1,8 km dlhej pláži. Tá je na niektorých miestach piesočná a inde okruhliaková. Jemný piesok na pláži a pozvoľný vstup do mora lákajú predovšetkým rodiny s malými deťmi. Na pláži je niekoľko reštaurácií a kaviarní, môžete si tu požičať čln, vodné bicykle, ležadlá a slnečníky. Deti sa môžu vyšantiť na tobogane v zábavnom centre na pláži a nechýba tu ani ihrisko na plážový volejbal. Pozdĺž pláže jazdí počas letných mesiacov vláčik a z miestneho prístaviska môžete podniknúť lodný výlet na ostrov Rab. Baška má tiež niekoľko historických pamiatok a zaujímavú architektúru. V starom meste sa môžete prechádzať úzkymi, kľukatými uličkami. Počas leta prebiehajú v Baške rybárske večery s tradičnou chorvátskou hudbou.

Pláž Bijeca v Meduline

Pláž Bijeca v Meduline

Pláž Bijeca v Meduline

Najznámejšia pláž v Meduline rozprestierajúca sa 1 km pozdĺž pobrežia je piesočnatá pláž Bijeca. Táto kilometrová pláž je jednou z najznámejších pláží v oblasti mestečka Medulin. Obklopená je stromami, ktoré ponúkajú turistom prírodný chládok a chránia ich pred silným mediteránskym slnkom. Pre piesočný povrch a pozvoľný vstup do vody je vhodná predovšetkým rodinám s deťmi a seniorom. Na pláži si môžete zapožičať ležadlá aj slnečník. Milovníci plážového volejbalu si tu prídu na svoje vďaka miestnemu volejbalovému ihrisku. Deti zase môžu vyvádzať na tobogane. Ponúka sa tu aquagan, obľúbená zábava detí, ale aj mladých, ktorí tu prichádzajú hrať picigin. Je obkolesená krásnymi ostrovčekmi a pohľad si môžete vychutnať z niektorého z miestnych barov alebo reštaurácií.

Pláž Saharun na ostrove Dugi otok

Pláž Saharun na ostrove Dugi otok

Pláž Saharun na ostrove Dugi otok

Pláž Saharun sa nachádza  v severnej časti ostrova Dugi otok v blízkosti miesta Veli Rat.  Dlhá 800 m, obklopená borovicovým lesom z jednej a krištáľovo čistým morom z druhej strany, je cez deň ideálnou destináciou pre romantické páry, starších a rodiny s deťmi. Táto piesočnatá pláž s výhľadom na šíre more vytvára  dojem, že kráčate smerom k horizontu. Aj po 200 metroch od vstupu do mora budete stále na plytčine. Rovnako je vhodná aj pre mladých, ktorí hľadajú zábavu. Vo večerných hodinách mení svoju tvár a stáva sa obľúbeným miestom mladých, ktorí tu v početných baroch a kaviarňach organizujú plážové zábavy trvajúce do hlbokej noci. V tunajších koktejlových baroch začína zábava od neskorých popoludňajších hodín až do skorého rána. Borovicový les pozdĺž pláže poskytuje dostatok chládku počas horúcich dní. Ak radi športujete, nezabudnite si vziať športové potreby so sebou, na pláži nie je žiadna možnosť kúpiť alebo prenajať si športové potreby. Určite nevynechajte návštevu reštaurácie na pláži a ochutnajte špeciality ostrova Dugi otok. Ak si dovolenku rezervujte v miestach Veli Rat, Verunić, Polje alebo Soline, budete od piesočnatého raja pláže Saharun vzdialení len 15 minút.

Kraljičina plaža v Sabunike

Kraljičina plaža v Sabunike

Kraljičina plaža v Sabunike

Tiché turistické stredisko Sabunike sa nachádza neďaleko chorvátskeho kráľovského mesta Nin.  V oblasti sa tiahne až 20 km piesočnatých pláží a zátok, na ktorých si môžete vychutnať krištáľovo čisté teplé more, ale aj relaxujúcu terapiu liečivým bahnom. Ak si želáte oddych v tichom prostredí, potom vám odporúčame jednu z malých zátok na pravej strane Sabunike, avšak ak zatúžite po pravom turistickom ruchu, potom na ľavej strane tejto destinácie je veľká pláž Kraljičina plaža  (Kráľovská pláž).  Podľa legendy bola obľúbeným miestom kúpania manželky prvého chorvátskeho kráľa Tomislava. Ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a tých, ktorých priťahujú zábava a šport. Kráľovská pláž je ideálna pre svoju polohu v očarujúcom zálive, v ktorom pofukuje chladivý a osviežujúci vánok z Velebitu a zároveň ideálne miesto pre jachting a surfing. Na plážach je množstvo obchodov, reštaurácií a cukrární a milovníci prírody môžu navštíviť Národné parky.

Pláž Vela Pržina na ostrove Korčula

Pláž Vela Pržina na ostrove Korčula

Pláž Vela Pržina na ostrove Korčula

Pláž Vela Pržina sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula v meste Lumbarda. Skrýva sa v zátoke obklopenej vinohradmi. Otočená je smerom k otvorenému moru a ostrovu Lastovo, je však chránená pred severným vetrom. Keďže je obľúbeným miestom domácich, v letných mesiacoch je trochu problém nájsť si voľné miesto. Je veľmi populárna u mladých, ktorí tu hrávajú volejbal a picigin. K dispozícii sú ihriská, ktoré sa nachádzajú neďaleko pláže. Na tejto piesočnatej pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky, aby ste sa ukryli pred horúcim slnkom, či sem priviesť rodinu, aby ste sa zabavili na piesku a v krištáľovo čistej vode. Ideálna pre rodiny s malými deťmi, ktoré sa môžu hrať na piesku. K dispozícii sú plážové bary s rýchlym občerstvením a reštaurácie ponúkajúce miestne špeciality.

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.