Rimini – zelená perla Jadranu

RiminiRimini vďaka svojej širokej a 15 km dlhej pláži patrí k najobľúbenejším a najväčším prímorským letoviskám v Európe. Nachádza sa v Taliansku v oblasti Emilia-Romagna. Od San Marina je vzdialené 21 km. Je veľmi obľúbenou prázdninovou destináciou aj medzi samotnými Talianmi.

Na pláži Rimini je asi dvestopäťdesiat plážových zariadení, ktoré sú udržiavané a pravidelne obnovované. Život na pláži začína za úsvitu, keď sa ľudia idú pozrieť na východ slnka a končí neskoro po polnoci prechádzkami  naboso po piesku. Je to pláž s najjemnejším zlatým pieskom, a preto bude prvou voľbou najmä pre rodiny s deťmi.

Môžete si tu  prenajať plážové slnečníky a ležadlá. Na pláži sa nachádza mnoho kaviarní a stánkov s občerstvením, kde si môžete dať drink, zmrzlinu alebo niečo pod zub. Môžete si zacvičiť jogu, dokonca sa zúčastniť kurzu vyšívania. Zahráte si plážový volejbal, tenis, futbal a basketbal. V špecializovaných kluboch vás naučia kitesurfing, brušné tance, rôzne dýchacie techniky a načerpáte tu novú energiu.

Keďže je tu veľa ľudí, môžete svojim deťom dať  špeciálny identifikačný náramok, vďaka ktorému vaše stratené dieťa veľmi rýchlo nájdu.  Ak máte veľmi malé deti, k dispozícii sú prebaľovacie miestnosti. Na niektorých plážach môžete mať aj svojho psa. Ale musíte mať platné doklady o očkovaní a pes musí byť na vodítku, prípadne mať náhubok. Je zakázané vodiť psa do vody.

Hrad Sismondo

Hrad Sismondo

Rimini je rodiskom svetoznámeho režiséra Federica Felliniho. Okrem atraktívnych pláží sa Rimini môže pochváliť aj stredovekými, rímskymi a renesančnými pamiatkami. Medzi najznámejšie patria Augustov oblúk, filmové múzeum Federica Felliniho, hrad Sismondo, Palazzo del Podestà. Môžete tu vidieť pozostatky rímskeho amfiteátra. Množstvo informácií o slávnej minulosti Rimini môžete získať v múzeu Museo della Città. V múzeu letectva uvidíte viac ako 40 historických lietadiel.

Tibériov most

Tibériov most

Prejsť sa môžete po Tibériovom moste. Je to obrovský päťoblúkový most cez rieku Marecchia a patrí medzi najvýraznejšie pamiatky Rimini. Most je veľmi pevný a odolný voči povodniam. Za návštevu určite stojí veľmi pekný gotický chrám Maletesta postavený v 13. Storočí, ktorý bol neskôr prestavaný na kostol v renesančnom štýle. V interiéri kostola môžete vidieť jemné umelecké diela a pozoruhodné fresky Piera della Francesca.

Miniatúrne Taliansko je jedným z najobľúbenejších zábavných parkov v Rimini, v ktorom okrem iného uvidíte najznámejšie talianske architektonické pamiatky v zmenšenej podobe.

Letoviská

Pozdĺž dlhej Riminskej riviéry sa nachádza množstvo stredísk, medzi ktorými premávajú pravidelné autobusové linky.

Pláž v Marebello je veľká a dobre vybavená. Organizujú sa tu športové súťaže na pláži, ľudové jarmoky Romagna a víno je podávané v tradičnom džbáne terakota. Vo večerných hodinách môžete na pláži vidieť nádherné ohňostroje.

Fiabilandia

Fiabilandia

Letovisko Rivazzurra sa nachádza na juhu Rimini.  Nájdete tu väčšie aj menšie hotely, reštaurácie, krčmy a diskotéky. Organizuje sa tu opekanie rýb, hudobné a gastronomické festivaly. Deti budú nadšené z návštevy talianskej verzie Disneylandu – Fiabilandia, kde môžu obdivovať kreslených hrdinov, kovbojov a Indiáni z divokého západu a iné fantastické scenérie.

V stredisku Riccione sa môžete prejsť po Via Ceccarini plnej butikov talianskych značiek a niečo nakúpiť alebo si prezriete vilu talianskeho fašistického diktátora Benita Mussoliniho.

Miramare sa nachádza medzi Rimini a Riccione. Je preslávené svojim kúpeľným centrom „Rimini Terme“. Je to moderné zdravotné stredisko, ktoré sa nachádza na brehu mora. Toto letovisko je obľúbené medzi mladými ľudmi, pretože sa môžu ubytovať v lacných penziónoch alebo kempovať v blízkosti pláže. Miramare má dobrú polohu, keďže v blízkosti je medzinárodné letisko Federica Felliniho

45 km od Rimini sa nachádza letovisko Cervia, ktoré má dlhú piesočnú pláž a nazýva sa tiež “soľné mesto”. Je známe výrobou a predajom soli. Medzi zaujímavosti patrí soľné múzeum.

K ďalším letoviskám Riminskej riviéry patria San Giuliano Mare, Rivabella, Viserba, Viserbella a Torre Pedrera.

Výlety

“Planetarium Botanico” je nádherná záhrada, kde viac než 33 rokov neboli použité pesticídy, herbicídy ani umelé hnojivá.  Dnes je to nedotknutá prírodná oblasť. Zaujímavým tipom pre výlet je taktiež pevnosť Montebello.

Pre deti bude veľký zážitok návšteva delfinária v Rimini. Nachádza sa pri hlavnej pláži. Uvidíte tu show delfínov a malé morské akvárium s množstvom farebných morských tvorov.

Aquapark Aquafan je v Európe najväčší vodný park a ponúka veľa zábavy pre celú rodinu. Adrenalín vám zvýšia divoké jazdy na množstve šmýkačiek, prípadne umelé vlnobitie.

San Marino - hrad

San Marino – hrad

Jedna z hlavných turistických atrakcií pre návštevníkov Rimini je republika San Maríno vzdialená iba 26 km. Tento malý nezávislý štát má svoju vlastnú menu, poštové známky a armádu. V hlavnom meste San Maríno sa nachádza celý rad zaujímavých pamiatok, medzi ktoré patria kostol San Pietro, sedemstoročná brána Porta San Francesko, palác Pubblico, ktorý je postavený z kameňa z neďalekej jaskyne.

Neďaleko centra Rimini sa nachádza malé mestečko Satarcángelo s množstvom zaujímavých atrakcií. Môžete sa prechádzať stredovekými uličkami, pozrieť si starobylú pevnosť alebo dokonca objavovať tajomstvo umelých jaskýň.

Ravenna - San Vitale

Basilica di San Vitale

Ďalším zaujímavým cieľom vášho výletu môže byť starobylé mesto Ravenna.  Osem tunajších kostolov je zaradených do zoznamu UNESCO. Je to ideálne miesto pre milovníkov histórie. Medzi najpozoruhodnejšie zaujímavosti Ravenny patrí Basilica di San Vitale, mestská katedrála, Danteho hrobka a niekoľko múzeí.

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.