Saint-Tropez

Saint-Tropez-9

Saint-Tropez je mesto na Francúzskej Riviére. Preslávené francúzskou kinematografiou bolo dlho miestom iba pre bohatých a slávnych. Dnes je však otvorené svetu pre každého. V súčasnosti je významným prímorským letoviskom. Jeho prístav je jedným z najkrajších miest Francúzska. Nachádza sa 104 km na východ od Marseille v departemente Var a regióne Provence-Alpes-Côte d’Azur. V 15. storočí sa začalo vyvíjať z rybárskej dediny na mesto, keď tu postavili citadelu s opevnením. Od roku 1950 sa v ňom začal rozvíjať intenzívny cestovný ruch a stalo sa známym kúpeľným mestom.

Saint-Tropez-port

Dnes tu nájdete veľké jachty hrnúce sa do prístavu, privátne plážové kluby, exkluzívne nočné bary, nádherné hotely a čisté pláže. Nábrežie je plné kaviarní a značkových, luxusných obchodov. Mimo centra sa však v obchodoch dá nakúpiť rovnaký tovar za oveľa priaznivejšie ceny.
Navštíviť centrum mesta autom nie veľmi rozumné, pretože má veľmi veľa úzkych uličiek preplnených turistami. K dispozícii je veľké parkovisko na okraji mesta, z ktorého je to desať minút chôdze do centra. Môžete sa prechádzať po móle hlavného prístavu, kde máte výhľad  na more a na luxusné výletné lode. V lete je najideálnejšie na príchod využiť  pravidelnú trajektovú prepravu zo Sainte-Maxime do Saint-Tropez.

Saint-Tropez-4

Prístav zažil svoj najväčší rozkvet v priebehu 18. storočia, kedy tu denne zakotvilo aj 80 lodí. Mesto bolo dôležitým obchodným centrom  rybolovu, vína, dreva a korku. Jeho úloha, ako obchodného prístavu postupne klesala a dnes je jedným z hlavných turistických miest Francúzska.

Pampellone

Pampellone

plaz_ Les Graniers

Pláž des Graniers

Neďaleko od Saint-Tropez sa nachádza známa oblasť Pampelonne. Pampelonne ponúka kolekciu súkromných alebo verejných piesočných pláží, pozdĺž päť kilometrového pobrežia. Každá pláž je asi tridsať metrov široká s vlastnými plážovými chatkami. Promenáda je plná barov, kaviarní a darčekových obchodíkov. Je tu asi 40 rôznych pláží roztrúsených po celom polostrove s ľahkou dostupnosťou k centru mesta.
Veľa pláží ponúka windsurfing, plachtenie a kanoistiku, zatiaľ čo iné ponúkajú motorizované vodné športy, ako sú motorové člny, vodné bicykle a vodné lyžovanie aj potápanie. Niektoré súkromné ​​pláže sú nudistické. Väčšina ľudí najradšej navštevuje pláž Graniers a pláž de la Bouillabaisse. Des Graniers je piesočnato kamienková pláž, ktorá leží v prírodnom prostredí a nájdete tu mnoho útesov a skál. Piesok je krásnej bielej farby a voda je krištáľovo čistá. V blízkosti pláže je k dispozícii reštaurácia  s názvom Des Graniers a jedlo je tu proste úžasné. Pláž de la Bouillabaisse je považovaná za jednu z favoritov turistov. Táto pláž s bielym pieskom ponúka nádherné  výhľady. Zistíte, že voda je tu kryštálovo svetlomodrej farby a rovnako nájdete mnoho miest s ponukou skvelých jedál.

Château La Moutte_1

Château La Moutte

Existuje aj mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré môžete navštíviť. Jednou z nich je zámok Château La Moutte. K zámku patri aj rozsiahly palmový park, vinice a lesy. V letných mesiacoch ponúka skvelé hudobné koncerty.

Musee de l'Annonciade_1

Musee de l’Annonciade

Musee de l’Annonciade so strhujúcou zbierkou post-impresionistov a ďalších prúdov umenia zo začiatku 20. storočia nájdete v západnej časti na konci hlavného prístavu. Sídli v prestavenom kostole, zbierka obsahuje výrazné diela Matissa, Dufyho, Bonnarda a Deraina, rovnako ako iných skorých moderných majstrov. Z okien múzea uvidíte nádherné výhľady na mesto a prístav.

Pôsobivá citadela postavená v  16. storočí na zalesnených, zelených kopcoch nad mestom slúžila na obranu pobrežia pre agresívnymi dobyvateľmi. Je z nej nádherný výhľad na mesto a more. Jej interiér  bol premenený na múzeum venované námornej histórii.

La-Citadelle_4

La Citadelle

rose-wine-bottles-wineryV každý rok prvý júlový týždeň sa tu koná medzinárodný turnaj v póle, ktorý priťahuje najlepších hráčov z celého sveta. Každý rok na konci septembra sa koná regata. Súťažia tu jachty s dĺžkou aj 50 metrov. Provensálsko je tiež známe pre svoje slávne vinice a produkciu veľmi kvalitných odrôd vína. Každú sezónu sa konajú pravidelné ochutnávky vín. Najpopulárnejšie sú ružové vína.

GalériaView Larger Map

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.