St. Michael v Lungau, letná dovolenka v Rakúsku

st_michael

St. Michael v Lungau je vstupnou bránou do jedinečnej alpskej oblasti medzi Katschbergom a Obertauernom. Nachádza sa v najjužnejšej časti provincie Salzburg asi 100 km južne od Salzburgu. Na širokej náhornej plošine sa nachádza miesto, ktoré obýva 3500 obyvateľov. Je umiestnené v alpských horách so siedmymi romantickými bočnými údoliami, obklopené vrcholmi vysokými až 2500 m a alpskými pastvinami. Nachádza sa to okolo 60 horských jazier, množstvo horských potokov a vodopádov. Okolie je ideálne na lyžovanie, turistiku a horskú cyklistiku. Táto slnečná oblasť s príjemnou klímou v nadmorskej výške 1000 m nad morom ponúka v každom ročnom období celý rad rekreačných aktivít. Lungau by mal byť čoskoro zahrnutý do zoznamu UNESCO.

e-bike-lungauNa jar, v lete a na jeseň je St. Michael pre milovníkov hôr niečo ako raj na zemi. Viac ako 350 km značených turistických trás je popreplietaných v rekreačnej oblasti medzi údolím a vrcholkami hôr. Či jednotlivci, seniori alebo skupiny horolezcov, každý si pride na svoje. Okolo 1000 km cyklotrás poskytne dobrodružstvo horským cyklistom. V tejto oblasti je k dispozícii viacero dobíjacích staníc pre elektrobycikle. Jazda na kolieskových korčuliach, na saniach ťahaných koňmi, kanoistika a rafting sú súčasťou tohto jedinečného fitneska bez strechy.  St. Michael v Lungau slúži ako ideálna základňa tak pre pohodové výlety ako aj pre náročnejšie horské výstupy.

Prírodu v Langau si môžete vychutnať aj na 27 jamkovom golfovom ihrisku v  golfovom klube Lungau. Vďaka svojej polohe ponúka rozprávkovú horskú scenériu. Pre fanúšikov loptových hier sú k dispozícii tenisové kurty a futbalové ihrisko.

mautendorf_lietanieNajvyššie položené letisko v rakúskych Alpách v Mautendorfe je obľúbeným miestom pre pilotov vetroňov z celého sveta. Spoznajte pocit vtáka, ktorý plachtí vzduchom a je unášaný vetrom. Pri tomto  športe si užijete dobrodružstvo, nádherný pohľad na vrcholky hôr a rýchlosť nad 250 km/h. V Lungau si môžete vychutnať takýto okružný let. Taktiež si môžete vyskúšať paraglaidingové lietanie.

Lungau vďaka čistému vzduchu a vysokej nadmorskej výške je miestom krásnych kvetov. Na lúkach môžete v letných mesiacoch nájsť rôzne druhy jedinečnej flóry. Medzi najväčšie zaujímavosti tohto regiónu patrí okolo 60 horských jazier. Mnoho z týchto jazier leží medzi útesmi alebo v údoliach. Vaše deti sa isto potešia návšteve detského dobrodružného sveta “Katschhausen” v Katschbergu. Nachádzajú sa to rôzne preliezačky, šmýkačky, hojdačky, mosty, vodný svet a detské zoo. Je to príjemné miesto na pikniky.

zabavny_park_katchbergPre väčších je k dispozícii najväčší rakúskym zábavný park v turistickom regióne Katschberg-Rennweg. Ihrisko je umiestnené v lese medzi vysokými stromami. Odvážni budú po dokončení kurzu odmenení prirodzeným adrenalínom. Existujú rôzne úrovne tak, aby vyhovovali rôznym vekovým skupinám. Vrcholom parku je “Lietajúca líška”. Je to séria závesných lán, ktoré vás dopravia z jednej prekážky na druhú.

Pamiatky

Farský kostol svätého Michala postavený v 9. až 10. storočí bol zrejme prvý kostol postavený v St. Michael. V roku 1500 bol kostol rozšírený a v roku 1513 spolu s kostolom Sv. Martina vysvätený.

Kaplnka svätého Augustína v St. Martin z 18. storočia je opradená množstvom legiend. Podľa jednej z nich táto malá kaplnka, ktorá stojí na malom kopci v lese, existovala už v roku 283, ale bola čisto drevenej konštrukcie. V roku 1983 musela byť prestavaná po údere blesku. Vedľa kaplnky sa nachádza prameň, ktorý má podľa legendy liečivé účinky ako voda v Lourdách. Mnoho ľudí si našlo cestu k tomuto miestu, aby si zmiernilo svoje očné problémy.

Kostl Sv. Egídia leží nad Dasl a na úpätí Speiereck. Tento jednoduchý kostol, ktorý bol rozšírený v roku 1650, má románsky pôvod.

Galéria

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.