Superfly Tatralandia, zalietajte si bez padáka

superfly-tatralandia-volny-pad-simulatorOd júla návštevníci aquaparku Tatralandia na Liptove si môžu zalietať bez padáka v špeciálnom simulátore. Je to vertikálny  vzduchový tunel o priemere 4,3 m a výške 14 m, v ktorom prúdi vzduch rýchlosťou od 200 do 280 km/h. 5 metrov z tejto vzduchovej komory je presklených. Celý simulátor je vysoký 28 metrov a široký 30 metrov, a aby nenarušil vzhľad okolia, 14 metrov je zapustených pod zemský povrch. Tento adrenalínový zážitok si môže vyskúšať každý bez pocitu strachu, nevoľnosti z výšky či špeciálneho tréningu. Investícia za 5 miliónov eur umožňuje zažiť bezpečný voľný pád a plachtenie vo vzduchu.

Tento zážitok je veľmi podobný zážitku zo skutočného voľného pádu, napr. pri zoskokoch z lietadla, s tým rozdielom, že je prevádzaný vo vnútri budovy, v relatívne malých výškach a pod stálym dohľadom skúsených profesionálov, čím sa stáva úplne bezpečným a zvládne ho aj začiatočník. Toto vznášanie sa vo vzduchu vás naučí koordinovať pohyby tela a lepšie udržiavať rovnováhu. 3 minúty lietania v simulátore zodpovedajú 3 až 4 zoskokom z lietadla z výšky 4000 metrov.

simulator-volneho-padu

Pred samotným letom dostanete podrobnú inštruktáž od kvalifikovaných inštruktorov. Bude vám požičané ochranné vybavenie, teda kombinéza, helma, okuliare, poprípade rukavice. Po tejto inštruktáži sa odoberiete k letovej komore. Táto komora je uzavretá, takže nehrozí vypadnutie z prúdu vzduchu a po celú dobu ste pod dohľadom skúseného inštruktora. V krátkom čase sa naučíte ovládať svoje telo vo veternom prúde a využívať priestorové možnosti pohybu. Jednotlivé vstupy sú z dôvodu fyzickej náročnosti tejto disciplíny doporučené v dĺžke 1,5 minúty. Po skončení letu si môžete spolu s inštruktorom pustiť záznam a urobiť jeho rozbor.

Táto adrenalínová atrakcia je vhodná pre mužov, ženy aj deti už od 5 rokov. Osoby mladšie ako 18 rokov potrebujú súhlas jedného z rodičov alebo zákonných zástupcov. Toto dobrodružstvo nie je vhodné pre tehotné ženy, osoby s poruchou krvného obehu a srdca, osoby s problémami chrbta, platničkami a iným zranením. Je nutná dobrá fyzická kondícia. Tento druh lietania je zároveň vhodný aj pre imobilných ľudí, ktorí si chcú vyskúšať voľnosť z pohybu.

superfly-tatralandia23 minúty sú ideálne na začiatok, budú vás stáť 60 eur. Pokiaľ máte dobrú kondičku, odporúčame  6 minút. Oblečte si pohodlné oblečenie pod kombinézu a šnurovacie topánky. Pokiaľ máte dlhšie vlasy, zoberte si gumičku a hrebeň. Každý pred akciou podpisuje prehlásenie letca, aby potvrdil, že bol oboznámený s bezpečnosťou v tuneli a celej aréne. Záznam z vášho letu si môžete vziať so sebou ako spomienku na tento nevšedný zážitok.

web: www.superfly.sk

Galéria

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.