Termálne kúpalisko Tiszaújváros, dohovoríte sa aj po slovensky

kupalisko-tiszaujvarosMesto Tiszaújváros sa nachádza v severovýchodnej časti Maďarska na brehu rieky Tisza. Je vzdialené 112 km od Košíc a 36 km od maďarského mesta Miskolc. Jeho termálne kúpalisko dokáže uspokojiť rôzne vekové kategórie. 7 hektárový pozemok, na ktorom sa nachádza, zabezpeží dostatočný priestor nielen pre domácich, ale aj pre turistov z Poľska alebo Slovenska. Prispôsobenie sa slovenským návštevníkom dosiahlo takú mieru, že v rozhlase budete počuť v pravidelných intervaloch dôležité informácie v slovenčine. V stánkoch s občerstvením si možete pýtať jedlo a nápoje v slovenčine, väčšina predavačov vám porozumie a cenu vám povie vo vašom rodnom jazyku.

Vonkajšie bazény

Umelá rieka

Umelá rieka

Pre najmenších je pripravený zámocký bazén o rozlohe 100 m2  a s maximálne pol metrovou hĺbkou vody. Pre mladých a dospelých dobrodružný bazén poskytuje nezabudnuteľné chvíle vďaka rôzným atrakciám ako napr. umelá rieka, tobogán, výrivka a hydromasáž. Vedľa plaveckého bazéna nájdete 2 väčšie tobogány, na ktorých sa môžete spúšťať na nafukovacích kolesách samostatne alebo vo dvojici. Vedľa tobogánov sa nachádza bazén s termálnou vodou, v ktorom si môžete poležať na perličkových odpočívadlách, prípadne vymasírovať boľavý chrbát prúdom padajúcej vody. Najoblúbenejší však zo všetkých je bazén s morskými vlnami, v ktorom si môžete každú hodinu užiť adrenalínový pocit vlnobitia. V najhlbšej vode musíte stále plávať na vlnách, čo nie je jednoduché v preplnenom bazéne. Toto dobrodružstvo trvá 10 až 15 minút podľa nálady dohliadajúcich plavčíkov.

Vnútorné bazény

kupalisko-tiszaujvaros-vnutri3Služby vysokej kvality ponúkajú okrem vonkajšieho kúpaliska aj vnútorné termálne bazény. Liečebné kúpele využívajú vodu o teplote 65 °C vyvierajúcu z hĺbky 1200 metrov. Termálna voda má vysoký obsah soli, jodidového aniónu a hydrogénov uhličitanov. Vnútorné bazény sú vďaka vysokému obsahu minerálnych látok obľúbené predovšetkým u starších ľudí. Tieto bazény sa odlišujú teplotou termálnej vody, a preto majú blahodárne účinky na rôznu škálu ochorení, hlavne však na kĺbové, gynekologické a urologické.

Teplota vody v bazénoch je nasledovná:

  • 34-36oC krytý liečebný bazén s hĺbkou 0,9 m
  • 36-38oC krytý liečebný bazén, ktorý poskytuje perličkovú kúpeľ, masírovanie vodným lúčom, hĺbka 0,9 m
  • 32-34oC vonkajší liečebný bazén s hĺbkou 1,0 m

Blahodarné zdravotné účinky majú samozrejme aj poskytnuté masáže a sauny, infra sauna, bio sauna s lúčovou terapiou a ľadová kaša. K dispozícii je taktiež solárium, pedikúra, cvičenie vo vode, bahenný zábal, elektroliečba, magnetoliečba a rehabilitačný telocvik. Pre mladé aj staršie páry je k dispozícii množstvo programov, z ktorých najobľúbenejší je nočné kúpanie. Pre imobilných sú vytvorené podmienky pre bezproblémový pohyb v priestoroch kúpaliska.

Okrem rozľahlej trávnatej plochy na opaľovanie ponúka kúpisko v Tiszaújvárosi  športoviská, plážový volejbal, detské ihrisko, stánky s občerstvením a reštauráciu.

Pre dospelého stojí celodenný vstup na kúpalisko okolo 6 eur a pre dieťa okolo 5.

Ubytovanie

kemping Tiszaújváros

kemping Tiszaújváros

Neďaleký 400 miestny dvojhviezdičkový kemping Tiszaújváros poskytuje ubytovanie so stanom a karavanom v letnej sezóne. Kemp je otvorený od 15. apríla do 15. októbra a ponúka vybavenie pre varenie, chladničku, práčku, krb, snack bar a požičovňu bicyklov. Apartmánový dom pre 40 ľudí je k dispozícii po celý rok. Apartmán pre 4 osoby má obývaciu izbu s kuchynským kútom, kúpeľňu, WC, terasu, 2 postele a 2 prístelky.

Ďalšou možnosťou ubytovania je dvojhviezdičkový hotel Termál Tiszaújváros,  ktorý sa nachádza v blízkosti kúpaliska. Ponúka možnosti pre relaxáciu a ubytovnie celkovo pre 50 osôb v dvojlôžkových izbách a rodinných apartmánoch (2 + 2 lôžka). Pre hotelových hostí je vstup na kúpalisko zadarmo. Hotel je tiež ideálny pre milovníkov športu, pretože sa nachádza neďaleko športového centra.

Galéria

Mapa


Zväčšiť mapu

 

Akciové letenky

3 celkom Termálne kúpalisko Tiszaújváros, dohovoríte sa aj po slovensky