Tropický raj za pár eur

tropical-islands9Ak chcete zažiť atmosféru Bali, Bornea alebo Thajska za prijateľné peniaze, navštívte Tropical Islands v Nemecku. Je to najznámejší wellness komplex v tejto krajine a nachádza sa cca 60 km južne od Berlína a 100 km severne od Drážďan. Je schopné privítať až 7 tisíc ľudí. Zažiť a vidieť tu môžete rôzne vodopády, protiprúd, vírivky, saunový svet, piesočnú pláž, tobogány, 1 km dlhý dažďový prales, ale aj modrú lagúnu, islandské gejzíry a dokonca aj palmy z Pacifiku.

tropical-islands-bjoern-schwarz

Tropical Islands, foto: Bjoern Schwarz

Vstupné do tohto tropického raja je pre dospelých 36 €, deti, študenti  a seniori majú rôzne zľavy. Zažiť dovolenku ako na Karibiku môžete hocikedy, keďže teplota 27 °C  je tu udržiavaná celoročne. Wellness a Spa komplex sa nachádza v obrovskej zaoblenej hale uprostred lúky. Hala je 360 metrov dlhá, 210 metrov široká a 107 metrov vysoká. Do Tropical Islands sa oplatí ísť na celý deň a nudiť sa určite nebudete.  V aquaparku nájdete džungľu s najväčším krytým dažďovým pralesom na svete. Nachádza sa tu 600 rôznych druhov z 50000 rastlín. Orchidey, palmy, mandľovníky, banánovníky, kávovníky spolu s rozmanitými plazmi, korytnačkami a pestrofarebnými papagájmi môžete obdivovať z mosta, ktorý sa klenie nad jazierkom. Tropická osada ponúka tropické barbecue v klasickom thajskom dome. K dispozícii je taktiež 18 jamkový minigolf. Touto tropickou nádherou sa môžete pokochať aj z balóna, ktorý vás vynesie do 55 metrovej výšky. Vo večernej šou uvidíte latinoamerické tanečnice vlniace sa v kubánskych rytmoch a nadané akrobatky.

Vodný svet

tropical-islands2Pozdĺž „tropického mora“ sa tiahne 200 metrov dlhá piesočná pláž. Na pláži sú k dispozícii plážové ležadlá. Piesok, palmy a typické chatky uvidíte v lagúne Bali s vodopádom a jaskyňou. Teplota vody v lagúne je 32 °C. Čaro lagúny je vo večerných hodinách umocnené romantickým rôznofarebným osvetlením. Vaše deti sa isto potešia detským bazénom a šmýkačkam. Najväčší tobogán dosahuje výšku 27 metrov. Najvyššia rýchlosť , ktorú môžete na tobogáne dosiahnuť je 70 km/h. V detskom klube Tropino môžu vaše deti loziť, šplhať sa, povoziť sa na miniautíčkach a na malých loďkách.

Wellness

kvetinova-sauna

Kvetinová sauna

Sauna a Spa komplex je tvorený siedmimi sekciami na ploche 10 tisíc m2. Ponúkajú tu skrášľovacie procedúry a rôzne druhy peelingu, napr. medový, levanduľový, kokosový alebo eukalyptový. Zdravie a energiu môžete načerpať v rôznych saunách napr. bylinkovej, parnej, kvetinovej alebo v soľnej jaskyni. K dispozícii sú taktiež parné kúpele s ľadovými fontánami, sauna s dymovou jaskyňou, kryštálový parný kúpeľ, bazény s vodnými tryskami,fitness klub, oddychové a meditačné miestnosti. Po ťažých pracovných dňoch vaše telo zregeneruje niektorá z masáží ako napr. thajská, ajurvédska, vodná, havajská, či masáž horúcimi kameňmi.

Jedlo

Najesť a napiť sa môžete v niektorom z plážových barov, fastfoodov alebo v drahšej reštaurácii. Za miešaný alkoholický nápoj zaplatíte okolo 6 € a za obed v reštaurácii okolo 13 €. Lákavo vyzerajú aj zmrzlinové poháre, ochutnať môžete mandarinkovú alebo mandľovú zmrzlinu.

Ubytovanie

Ak sa rozhodnete ubytovať sa priamo v areáli, môžete prespať v stane, v domčeku alebo v hoteli. Ak chcet prespať vo svojom stane, máte k dispozícii kemping, ktorý je celoročne otvorený. Má rozlohu 5000 m². Ubytovanie v hoteli má tú výhodu, že z areálu môžete vyjsť a vrátiť sa koľkokrát budete chcieť.

Bližšie info: www.tropical-islands.de

Galéria

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.