Zlaté piesky – Bulharsko

Zlate pieskySvetoznáme a najmodernejšie letovisko Bulharska. Zlaté Piesky sú vzdialené približne 20 km severne od letiska vo Varne, na pobreží Čierneho mora. Transfer z letiska trvá asi 20 minút. Unikátne rekreačné stredisko, kde sa harmonicky spája sviežosť lesa s jemným zlatožltým pieskom, podľa ktorého dostalo toto stredisko svoj názov.

Zlaté piesky v Bulharsku sa rozprestierajú na úpätí hôr a zalesnených vrcholov, plných bukových a dubových stromov, strmšie sa zvažujúcich k nádhernej 6 km dlhej piesočnatej pláži. Sú držiteľom ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia.

Zlate piesky4Zlate piesky3Zlate piesky2

Letná sezóna na Zlatých pieskoch začína v máji a trvá až do konca septembra. V tejto oblasti je asi 300 slnečných dní v roku a priemerná teplota v júli a auguste je 30 °C. Teplota mora v lete je príjemných 24 °C.

V centre letoviska sa nachádza komplex verejne prístupných bazénov s množstvom rozmanitých atrakcií, ktoré sú lákadlom pre turistov z celého sveta.
Nájdete tu všetko, čo k modernému letovisku patrí: moderné športoviská (tenisové kurty, trasy pre jazdecký šport, cyklistické trasy, šípky, lukostreľba, bowling, volejbalové, basketbalové ihriská atď.), štýlové reštaurácie s domácou i medzinárodnou kuchyňou, kaviarničky, nočné bary, megadiskotéky a množstvo obchodíkov. Bohatá ponuka športových, kultúrnych a spoločenských aktivít a kvalitné služby sú porovnateľné s najvyhľadávanejšími turistickými strediskami Stredomoria. Cca 30 km od strediska sa nachádza nový golfový areál v Bulharsku Black Sea Rama, ktorý si klienti môžu objednať a využiť jeho služby. Na Zlatých pieskoch sú hotely s kvalitnými SPA & Wellness centrami, ktoré si môžu klienti užívať za doplatok.

Stredisko je navštevované zákazníkmi krajín EÚ, ktorí vyhľadávajú bohatý nočný život v Bulharsku s pestrým a rozmanitým výberom možností spoločenskej zábavy a športových aktivít. Je známe aj svojimi rozľahlými „detskými rajmi“, kde si prídu na svoje nielen deti. Je tu aj nádherný moderný aquapark Aquapolis, ktorý sa nachádza v lese v severozápadnej časti. Oproti iným krajinám „vstupenka do raja“ nenaruší natoľko Váš  finančný rozpočet na dovolenku.
aquapark-aquapolisVodné športy na pláži i v rámci letoviska: parasailing, paragliding, vodné bicykle, vodné lyže, motorové člny, windsurfing, jazda na vodnom banáne, rogalo, tobogány, jazda na koňoch, tenisové kurty, volejbalové, basketbalové ihriská, minigolf a ďalšie športové aktivity pre dospelých i pre deti. Možnosť zábavy je v nočných kluboch a podnikoch s bohatým varietným a folklórnym programom, tiež v reštauráciách s bulharskou a medzinárodnou kuchyňou.

Výlety

Ako osvieženie dobre padne prechádzka po lesoch prírodného parku Zlaté piesky. Terén je kopcovitý, najvyšší bod parku sa nazýva Chiplak tepe (269,3 m). Park sa rozkladá na ploche s dĺžkou 9,2 km a šírkou 1,2 km. V juhozápadnej časti parku sa nachádza stredoveký kláštor Aladja. Bol postavený v 13. a 14. storočí.

Len 11 kilometrov od Varny môžete vidieť krásny a surrealistický kamenný les Pobiti Kamuni. Kamenné stĺpy pripomínajú v dôsledku prírodných vplyvov rôzne zvieratá, vtáky a ľudí.

Balčik je malé prímorské mestečko vzdialené asi 30 km od Zlatých pieskov známe historickými pamiatkami. Nachádza sa tu múzeum, v ktorom sú početné exponáty – fragmenty z keramiky, náradia a ozdoby znázorňujúce život počas druhého bulharského štátu. Navštíviť môžete aj nádhernú botanickú záhradu.

V neďalekej Varne sa nachádza najväčší park v Bulharsku s množstvom miestnych a stredomorských rastlín. Taktiež môžete navštíviť divadlo, operu, niekoľko múzeí a galérií. Deti sa určite potešia návšteve delfinária.

 

Akciové letenky

Komentáre sú uzavreté.